اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 13120 مورخ:[1393-04-11 19:31:01]
تیم اقتصادی رئیس جمهور به تولید بی توجه است/ نقدهای اقتصادی جدی به دولت دارم
معاون وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت:

تیم اقتصادی رئیس جمهور به تولید بی توجه است/ نقدهای اقتصادی جدی به دولت دارم

معاون وزیرسابق صنعت، معدن و تجارت گفت: عدم توجه به پرداخت یارانه‌های مربوط به بخش تولید و کاهش قدرت رقابت‌پذیری بنگاه‌های تولیدی برای صادرات، یکی از انتقادات جدی به سیاست‌های اقتصادی دولت است.

به گزارش پایگاه خبری مازند اصناف بابک افقهی در گفت‌وگو با خبرنگار تراز درباره عملکرد دو ماهه دولت در قبال تولید و تجارت در دو ماه از اجرای فاز دوم قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، اظهار داشت: متاسفانه شاید کم‌توجهی به بخش تولید و قیمت تمام شده در بخش تولید، یکی از مسایل جدی است که در دولت شاهد هستیم.

 

وی افزود: به طور طبیعی عدم توجه به پرداخت یارانه‌های مربوط به بخش تولید و کاهش قدرت رقابت‌پذیری بنگاه‌های تولیدی برای صادرات، یکی از انتقادات جدی به سیاست‌های اقتصادی دولت است.


معاون وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت با بیان این‌که اگر ما در بخش تولید افزایش قیمت داشته باشیم و در بخش خدمات تجاری نیز افزایش قیمت داشته باشیم، تاثیر خود را به طور مستقیم روی تجارت و به خصوص حوزه صادرات خواهد گذاشت، تصریح کرد: اما امیدوارم این اتفاق برای سال ۹۳ نیفتد، یعنی دولت باید هر چه سریع‌تر تمهیداتی را بیاندیشد تا مجموعه‌ای از سیاست‌های حمایتی خود را در بخش صادرات به طور فوری در قالب حمایت‌های جبرانی و پرداخت‌های جبرانی در نظر بگیرد.


افقهی متذکر شد: مجموعه‌ای از سیاست‌های حمایتی می‌تواند جلوی کاهش صادرات را بگیرد و اجازه انتقال افزایش هزینه را به بخش صادرات ندهد؛ در غیر این صورت ما شاید مجبور باشیم که روند کاهشی را برای صادرات غیرنفتی در آینده شاهد باشیم.


وی عنوان کرد: در بخش کرایه حمل‌ونقل زمینی در داخل کشور تاثیرات خود را متاسفانه گذاشته است، اما به دلیل این‌که بخش عمده‌ای از حمل کالاها از طریق دریا و استفاده از خدمات جایگزین مثل صادرات با خطوط ریلی و هوایی انجام می‌شود، بلافاصله باید این اقدامات را عمل آورد و حمایت‌های خودمان را در این بخش افزایش دهیم.


معاون وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: توصیه‌ام به دست‌اندرکاران و مسوولان این است که حتما یک سبد متنوعی از این‌گونه حمایت‌های غیرمستقیم از صادرات به عمل آورند که خدایی نکرده این افزایش‌های قیمت تاثیر مستقیم بر روی صادرات نگذارد.


» برچسب ها : , معاون , وزیر , سابق , صنعت , معدن , تجارت , نقد های اقتصادی , معاون , وزیر , سابق , صنعت , معدن , تجارت , نقد های اقتصادیمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا