اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 13055 مورخ:[1393-04-08 10:47:01]
نکویی مهر:  لازمه رسیدن به خودکفایی، فراهم شدن زمینه کسب و کار پر رونق برای صنوف است
به گزارش مازند اصناف / فعالیت 3 میلیون واحد صنفی در کشور

نکویی مهر: لازمه رسیدن به خودکفایی، فراهم شدن زمینه کسب و کار پر رونق برای صنوف است

رئیس مرکز اصناف و بازرگانان تهران، با بیان اینکه اصناف دارای پتانسیل عظیمی در بخش تولید، توزیع، اشتغال، صادرات و خدمات هستند، گفت: اگر این پتانسیل‌ها با بسترهای مناسب ساماندهی شوند اصناف می‌توانند هم در ایجاد اشتغال و خودکفایی و هم در توسعه صادرات کشور رشد خواهیم داشت.

مازند اصناف حسن نکویی‌مهر در گفت‌وگو با خبرنگار اتاق اصناف ایران، با بیان اینکه با بسترسازی اقتصاد مناسب می توانیم کشور را به خودکفایی برسانیم، گفت: این امر مستلزم برنامه‌ریزی مناسب از جانب مجلس در بحث تصویب قوانین است، از طرفی دیگر سیاست‌گذاری در اقتصاد کلان می‌تواند فضای کسب و کار را متحول کند، در کنار آن تشکل‌های صنفی با بیش از 8 هزار و هفتصد اتحادیه که دارای پتانسیل زیادی برای ایجاد اشتغال هستند در صورت همراهی نهادهای مسئول با آنها، می‌توانند نقش اساسی را در دشد اقتصادی کشور داشته باشند.

 

رئیس مرکز اصناف و بازرگانان تهران، با بیان اینکه اصناف دارای پتانسیل عظیمی در بخش تولید، توزیع، اشتغال، صادرات و خدمات هستند، گفت: اگر این پتانسیل‌ها با بسترهای مناسب ساماندهی شوند اصناف می‌توانند هم در ایجاد اشتغال و خودکفایی و هم در توسعه صادرات کشور رشد خواهیم داشت. 

وی با اشاره به تعامل سازنده بین دولت، مجلس و تشکل‌های صنفی افزود: تشکل‌های صنفی برخاسته از خود اصناف هستند و با زیر مجموعه‌های خود ارتباط مناسبی برقرار می‌کنند، بنابراین آنها با تعامل بین دولت و مجلس می‌توانند فضای کسب و کار را بهبود بخشند و بستر لازم را در توسعه فعالیت‌های اقتصادی فراهم ‌سازند.

 

رئیس مرکز اصناف و بازرگانان تهران تصریح کرد: مجلس محترم آمادگی خود را برای رفع موانع از فضای کسب و کار اعلام کرده، امیدواریم زمینه مساعد برای توسعه اقتصادی بویژه اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی فراهم شود.

 

نکویی‌مهر با بیان اینکه اصناف با 3 میلیون واحد صنفی بیش از 7 میلیون جمعیت شاغل کشور را در خود گنجانده‌اند، گفت: 20 درصد از صنوف ما تولیدی هستند که اگر به آنها تسهیلات داده شود این مجموعه قادر خواهند بود کشور  را به خود کفایی برسانند.

 

وی با بیان اینکه تربیت نیروی انسانی از محوری‌ترین بخش توسعه اقتصادی و اجتماعی است ، گفت: اصناف با سرمایه‌گذاری در بخش آموزش بخصوص آموزش مهارتی، فنی، آکادمیک و سایر آموزش‌های لازم واحدهای خود را ساماندهی کرده و با ارتباط با دانشگاه‌ها و سایر نهادهای علمی می‌توانند همزمان با فعالیت اقتصادی، بهره‌وری بالا را رقم زنند.

 

 

انتهای پیام/

» برچسب ها : , رئیس , مرکز اصناف و بازرگانان , حسین نکویی مهر , اصناف , اقتصاد , خودکفایی , اشتغال , صادرات , توزیع , کالا , مجلس , قوانین صنفی , رئیس , مرکز اصناف و بازرگانان , حسین نکویی مهر , اصناف , اقتصاد , خودکفایی , اشتغال , صادرات , توزیع , کالا , مجلس , قوانین صنفیمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا