اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 12830 مورخ:[1393-03-31 12:40:01]
 رقم واقعی تور جام جهانی چقدر بود؟

رقم واقعی تور جام جهانی چقدر بود؟

دبیر ستاد ویژه پشتیبانی از تیم ملی در وزارت خارجه می‌گوید مشخص نیست یک شبه بر سر تفاهم‌نامه‌ای که برای اعزام هواداران ایرانی به برزیل امضا شده بود چه آمد.

به گزارش پایگاه خبری مازند اصناف و به نقل از ایران جیب :» هاشمی دبیر ستاد ویژه پشتیبانی از تیم ملی در وزارت خارجه و سفیر سابق ایران در برزیل درباره انتقادهای مطرح شده از نحوه اعزام هوداران ایرانی به برزیل گفت: یک ماه و نیم قبل از عید این ستاد تشکیل شد. ما هم با توجه به تجربیاتی که جام‌های جهانی قبل و تجربه حضور در برزیل داشتیم یکسری از معیارها را اعلام کردیم و گفتیم نباید به تورهایی که توانایی انجام این استانداردها را ندارند اجازه اعزام هوادار از ایران به برزیل را داد.

 

او گفت: بر اساس برآورد هزینه‌ای که از هتل 5 ستاره با صبحانه، ناهار و شام به همراه سفرهای هوایی در داخل برزیل داشتیم به رقم 29 میلیون تومان رسیدیم و اعلام کردیم هر آژانسی توانایی انجام این کار را دارد پا پیش بگذارد که خوشبختانه بانک گردشگری جلو آمد و گفت حاضر است در ازای پرداخت وام با بازپرداخت یک ساله و سود 4 درصد هواداران ایرانی را به برزیل ببرد و مقرر شد مبلغ 2 میلیارد تومان هم این بانک برای تهیه اقلامی نظیر پرچم و شال هزینه کند. بعد از این اعلام علاقه بیش از 20 جلسه با حضور آقای کفاشیان و آقای جهانگیری رییس این بانک برگزار کردیم و در حضور معاون سازمان میراث فرهنگی و گردشگری این تفاهم‌نامه امضا شد اما پس از این مشخص نشد که چه اتفاقی افتاد که یک شبه همه چیز منحرف شد.

 

هاشمی با بیان اینکه برای جلوگیری از تعابیر اشتباه این موضوع را پیگیری نکردیم گفت: وقتی مسیر منحرف شد پیش بینی این اتفاقات را کرده بودیم و اعلام کردیم که کاری به غیر از این انجام شود، ناراحتی مردم را در پی خواهد داشت که متاسفانه این مساله امروز اتفاق افتاده است.

 

او در پاسخ به این سوال که چگونه می شود حق تضییع شده مردم را پی گرفت گفت: وقتی قرار شد بانک گردشگری این کار را انجام دهد در تفاهم‌نامه آمده بود که باید بانک گردشگری چکی چند میلیاردی را به عنوان ضمانت کار ارائه کند اما وقتی این تفاهم‌نامه یک شبه از مسیر خارج شد مشخص نیست که ضمانت اجرایی اکنون چیست. متاسفانه مواردی داشته‌ایم که هوادار در کوریتیبا بوده اما تور به سائوپائولو رفته  و این مشکلات جدی‌ای را پیش آورده است.

 

هاشمی درباره اقلام توزیع شده بین هواداران هم گفت: بارها از فدراسیون خواستیم لباس‌ها را در نمایشگاه‌های بر پا شده پخش کند اما با وجود قول آقای کفاشیان این اتفاق نیفتاد. ما حتی از پلیس اینترپل خواسته بودیم پرچم‌های ایرانی که به غیر از پرچم رسمی جمهوری اسلامی وجود دارد را جمع کند که این اتفاق هم افتاد اما خیلی جاها پرچم جایگزین در اختیار نداشتیم که بین هواداران توزیع کنیم.


» برچسب ها : , رقم , واقعی , تور , جام جهانی , چقدر , بود , رقم , واقعی , تور , جام جهانی , چقدر , بودمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا