اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 12795 مورخ:[1393-03-29 05:26:01]
تعامل با اصناف می‌تواند کشور را خود کفا و اقتصاد مقاومتی را محقق کند/ اصناف بیش از 6 میلیون نفر اشتغال در جامعه ایجاد کردند
صادقی در گفت‌وگو با اتاق اصناف ایران تاکید کرد:

تعامل با اصناف می‌تواند کشور را خود کفا و اقتصاد مقاومتی را محقق کند/ اصناف بیش از 6 میلیون نفر اشتغال در جامعه ایجاد کردند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران تاکید کرد: تعامل تاثیرگذار و قانونمند با اصناف می‌تواند کشور را خودکفا و اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبری را محقق کند.

به گزارش پایگاه خبری مازند اصناف و به نقل از اتاق اصناف ایران، "یداله صادقی" اظهار داشت: اشتغال 6 میلیون و 700 هزار نفر در جامعه اصناف را مهمترین نقطه قوت اصناف عنوان کرد و افزود: در صورت حمایت و ارایه تسهیلات و رفع مسایل و مشکلات صنوف از جمله تامین اجتماعی، مالیات، تامین مواد اولیه، ارایه تسهیلات ارزان قیمت بانکی و .... این بستر و پتانسیل قابل تعمیم و افزایش است .
وی ادامه داد: اصناف دارای پتانسیل و توانایی بسیار قوی در اقتصاد کشور هستند که تاثیر بسیار زیادی در افزایش تولید ناخالص ملی دارند.
 
صادقی با تاکید بر اهمیت حمایت از جامعه اصناف کشور در راستای بهره گیری از ظرفیت‌ها و توانایی‌های آنها، اظهار کرد: دولت در راستای اهداف خود بایدکاهش بیکاری، ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی را مد نظر قرار دهد و با در نظر گرفتن مطالبات صنوف، خصوصاً در بخش تولید و خدمات فنی درصدد رفع مسایل و مشکلات آنها برآید.
 
وی با بیان اینکه با وجود سرمایه‌گذاری کم در صنوف تولیدی این صنف به مراتب بیشتر از سایر بخش‌ها، در کشور اشتغالزایی می‌کنند، افزود: تامین سرمایه در گردش واحدهای صنفی تولیدی، اعمال مشوق‌ها و تخصیص تسهیلات جهت به روز رسانی و نوسازی دستگاه‌ها و تهیه مواد اولیه با قیمت مناسب از جمله موارد ضروری حمایتی از این بخش می باشند.
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران ادامه داد: باید در فضای کسب و کار، تسهیلات و امکاناتی فراهم شود تا صنوف تولیدی برای تولید کالا مورد حمایت قرار گیرند.
 
وی تاکید کرد:استفاده از نظرات و تجارب کارشناسان می‌تواند در کاهش هزینه دریافت مالیات تاثیر بسزایی داشته باشد، ضمن اینکه این امر علاوه بر ایجاد شفافیت در عملکرد اقتصادی اصناف، به خصوص در سطح واحدهای صنفی باعث ایجاد شرایط مناسب اقتصادی در کشور می شود.
 
این مسئول مهمترین ضعف اصناف را عدم بهره‌گیری کامل از ظرفیت‌ها و توانایی‌های‌شان اعلام کرد و ادامه داد:اصناف برای پیگیری خواسته‌ها و اهداف خود منسجم نیستند.
 
وی افزود: امیدواریم در سایه تدابیر دولت تدبیر و امید، تغییرات ایجاد شده در تشکلهای صنفی، نقاط ضعف اصناف را به نقاط قوت تبدیل کند و اهداف متعالی و منطقی اصناف را به صورتی هدفمند و در راستای تعامل با دولت و مجلس پیش برد.
 
صادقی ادامه داد: توجه به مسایل اساسی اصناف ، افزایش اشتغال و افزایش تولید ناخالص ملی را به دنبال دارد، همه نهادهای حاکمیتی و قانونگذاری باید به این قشر مهم توجه نمایند.
 
وی اصناف را مولد و تاثیر گذار در اقتصاد کشور دانست و ادامه داد: تعامل تاثیرگذار و قانونمند با اصناف می‌تواند کشور را بی‌نیاز و خودکفا و اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبری را محقق کند.
 
 صادقی در پایان اظهار کرد: اصناف با بهره‌گیری از تجارت گذشته و با نگاه به آینده درصدد ارتقاء جایگاه و تعالی عملکرد خود هستند.
 
» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا