اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 12793 مورخ:[1393-03-29 05:14:01]
درخواست اصلاح پرداخت سرانه حق بیمه درمان کارکنان مجرد
یک کارشناس حوزه کار مطرح کرد

درخواست اصلاح پرداخت سرانه حق بیمه درمان کارکنان مجرد

یک فعال حوزه کار و بیمه با اشاره به افزایش چندصد درصدی سرانه بیمه درمان کارکنان مجرد از دولت یازدهم خواست تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن نسبت به رفع این نقیصه در کسور حق بیمه سرانه آنان اقدام کند.

به گزارش پایگاه خبری مازند اصناف و به نقل از ایسنا، حسن دانه‌داران اظهار داشت: در شهریور ماه سال 1389 حق بیمه درمان سرانه پرداختی کارکنان مجرد دولت به یکباره نزدیک به 500 درصد افزایش یافت به نحوی که در مورد کارکنان مجرد دولت سرانه درمان پرداختی از 23333 ریال به108367 ریال رسید این درحالی بود که هیچ‌گونه افزایش حقوقی برای آنها منظور نشده بود.

 

وی افزود: این رقم برای سال 93 نسبت به سال پایه 89 از افزایش حدود 700 درصدی برخوردار شده و به رقم 160 هزار ریال رسیده است.

 

وی ادامه داد: هنگامی‌ که این دسته از کارکنان علّت را جویا شدند پاسخی که به آنها داده شد این بود که از این پس یک نفر نیز همانند یک خانوار باید حق بیمه درمان را بپردازد؛ به عبارتی حق بیمه درمان برای یک نفر همانند یک خانواده چند نفره محسوب می‌شود.

 

دانه‌داران افزود: به نظر می‌رسد کسر بیمه درمان به تعداد اشخاص و یا تعداد دفترچه‌های درمانی که افراد یک خانواده دریافت می‌کنند به عدالت نزدیکتر است تا اینکه خانواده پنج نفره و یک نفره یکسان نگریسته شوند اما در این حالت اجحاف بزرگی در حق خانواده‌های یک نفره خواهد بود.

 

این فعال حوزه کار و بیمه تصریح کرد: کارکنان دولت انتظار دارند با استقرار دولت تدبیر و امید پس از گذشت یکسال، برخی دستورالعمل‌های صادره در گذشته و اقدامات خلاف عدالت محوری اصلاح و حذف شود.

 

وی گفت: با سیاست یک بام و دو هوایی که از سوی دولت وقت در سال 89 در پیش گرفته شد، کارکنان مجرد از یک سو باید حق بیمه سرانه‌ای به اندازه یک خانوار چند نفره می‌پرداختند و از سویی دیگر هنگامی که برای خرید خانه‌های مسکن مهر به ادارات راه و شهرسازی مراجعه می‌کردند با این پاسخ که چون مجردند خانواده محسوب نمی‌شوند مواجه و از اختصاص مسکن به خود نا امید می‌شدند.

 

به اعتقاد دانه‌داران، تجرد کارکنان دولت در آنجا که باعث می‌شود دولت مبالغ بیشتری دریافت کند، خوشایند است و آنها را خانواده به حساب می‌آورد تا بتواند مبلغ بیشتری بابت سرانه درمانی دریافت کند ولی در آنجا که باید مطابق قانون اساسی مسکنی به آنان اختصاص دهد مثلا در قالب مسکن مهر، به بهانه تجرد و اینکه افراد مجرد جزو خانواده محسوب نمی‌شوند آنان را از لیست متقاضیان حذف می‌کند.

 

این فعال حوزه کار و بیمه در پایان با تاکید بر اصلاح پرداخت سرانه حق بیمه درمان کارکنان مجرد از دولت یازدهم خواست تا در کوتاهترین زمان ممکن نسبت به رفع این نقصیه در کسور حق بیمه سرانه کارکنان مجرد دولت اقدام کند.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا