اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 12726 مورخ:[1393-03-26 07:50:01]
افزایش 56 درصدی خرید تضمینی گندم
مشاور وزیر کشاورزی خبر داد

افزایش 56 درصدی خرید تضمینی گندم

مجری طرح گندم از افزایش 56.8 درصدی خرید تضمینی گندم نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: تاکنون 2700 میلیارد تومان بدون تاخیر به کشاورزان بابت بهای گندم پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه خبری مازند اصناف و به نقل از ایسنا - اسماعیل اسفندیاری‌پور - مشاور وزیر جهاد کشاورزی - اظهار کرد: خرید گندم از کشاورزان در نیمه دوم فرودین آغاز شده و طبق آخرین آمار تاکنون دو میلیون و 567 هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده است.

 

وی افزود: سال گذشته در همین تاریخ یک میلیون و637 هزار تن از کشاورزان گندم خریداری شده بود که این آمار در مقایسه با سال گذشته رشد56.8 درصدی را نشان می‌دهد.

مشاور وزیر گفت: هم‌اکنون در 22 استان عملیات برداشت گندم صورت می‌گیرد که بیشترین خرید تا تاریخ مذکور از استان‌های خوزستان ،گلستان، ایلام و کرمانشاه بوده است.

 

اسفندیاری اظهار کرد: در قبال خرید گندم تاکنون 2700 میلیارد تومان به کشاورزان پول پرداخت کرده‌ایم و این پرداخت بدون تاخیر صورت گرفته است.

 

مجری طرح گندم گفت: نسبت به رشد میزان خرید گندم در سال جاری خوش‌بین هستیم و امیدواریم با برنامه‌ریزی و اتخاذ تدابیری خاص شاهد افزایش بیشتر میزان تولید گندم در کشور باشیم.

» برچسب ها : , خرید , تضمینی , گندم , افزایش , دولت , کشاورزی , خرید , تضمینی , گندم , افزایش , دولت , کشاورزیمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا