اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 12713 مورخ:[1393-03-26 06:24:01]
قیمت طلا در بالاترین حد خود در 3 هفته اخیر

قیمت طلا در بالاترین حد خود در 3 هفته اخیر

تشدید خشونت های خونین در عراق و در پی آن رشد تقاضا برای خرید طلا موجب شد تا قیمت این فلز گرانبها امروز دوشنبه بار دیگر با افزایش روبرو شود.

به گزارش پایگاه خبری مازند اصناف و به نقل از ایران جیب - قیمت جهانی طلا در ادامه روند صعودی خود امروز دوشنبه بار دیگر تحت تاثیر تحولات داخلی عراق با افزایش روبرو شد و به بالاترین حد خود در 3 هفته اخیر رسیده است.

بر اساس این گزارش قیمت نقره نیز بار دیگر افزایش یافته و به بالاترین رقم در یک ماه اخیر رسیده است. قیمت هر اونس طلا برای تحویل فوری با 0.5 درصد افزایش به بیش از 1282 دلار رسیده که بالاترین رقم از 27 می به شمار می رود.

قیمت طلا هفته گذشته نیز با رشد 1.9 درصدی روبرو شد. ارتش عراق اعلام کرد بیش از 279 شبه نظامی را در درگیری های اخیر این کشور به هلاکت رسانده است.

قیمت جهانی طلا از ابتدای امسال تاکنون حدود 6.7 درصد رشد داشته که بحران در روابط روسیه و اوکراین تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا داشته است.

دیوید لینوکس کارشناس ارشد موسسه فت پروفیتس تاکید کرد: تنش ها در عراق بار دیگر طلا را به بهشت امن سرمایه گذاری تبدیل کرده است. به نظر می رسد با ادامه تنش های سیاسی در خاور میانه به خصوص عراق قیمت طلا با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد.

» برچسب ها : , طلا , آینده طلا , بازار , روند تحولات , قیمت , طلا , آینده طلا , بازار , روند تحولات , قیمتمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا