اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 12367 مورخ:[1393-03-13 04:41:01]
دیدگاه دو بانک بزرگ درباره قیمت طلا

دیدگاه دو بانک بزرگ درباره قیمت طلا

شاخص های کلان بازار طلا به گونه ای هستند که نهادهای تحلیلگر کاهش قیمت ها را پیش بینی کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری مازند اصناف و به نقل از بنکر - دو بانک بزرگ سرمایه گذاری یعنی گلدمن ساکس و سوسیته جنرال معتقدند روند کاهش قیمت ها که سال پیش آغاز شد امسال ادامه می یابد. بانک گلدمن ساکس قیمت طلا در 12 ماه آینده را 1050 دلار در هر اونس پیش بینی کرده است.
 بحران در اوکراین از زمان الحاق شبه جزیره کریمه به خاک روسیه و اوج گرفتن فعالیت جدایی طلبان در شرق اوکراین شدت بیشتری یافته بود و این امر به افزایش قیمت طلا کمک کرد اما در روزهای اخیر با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در این کشور و ابزار تمایل رییس جمهور جدید به گفتگو با روسیه از شدت این تنش ها کاسته شده است.
از سوی دیگر این باور وجود دارد که شرایط اقتصادی در آمریکا رو به بهبود است در نتیجه شاهد رشد شاخص های مالی و تداوم یافتن برنامه کاهش سیاست های انبساطی بانک مرکزی این کشور هستیم و این دو عامل نیز بر قیمت طلا فشار وارد می کنند.
کاهش ارزش یورو که حاصل ابراز تمایل بانک مرکزی اروپا به اجرای سیاست های انبساطی جدید است نیز در کاهش قیمت طلا موثر بوده است. گفته می شود این نهاد در نشست چند روز دیگر خود تدابیری برای جلوگیری از رشد ارزش یورو و کمک به رونق اقتصاد منطقه یورو اتخاذ خواهد کرد.
اما در حوزه تقاضای فیزیکی، افق بازار چندان امیدبخش نیست. ابتدای سال جاری تصور می شد تقاضای چین برای طلا افزایش خواهد یافت اما با توجه به اینکه نرخ رشد اقتصاد این کشور در حال کاهش است و ارزش یوان نیز افول کرده نمی توان انتظار داشت تقاضا برای طلا مانند سال 2013 رشد کند.


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا