اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 1180 مورخ:[1391-07-09 16:48:01]
 آغاز صدور کارت ملی هوشمند از نیمه دوم سال 92 / ثبت الکترونیکی وقایع ثبت احوال در مازندران
مدیرکل ثبت احوال مازندران خبر داد

آغاز صدور کارت ملی هوشمند از نیمه دوم سال 92 / ثبت الکترونیکی وقایع ثبت احوال در مازندران

مدیرکل ثبت احوال مازندران گفت: صدور کارت ملی هوشمند از نیمه دوم سال 92 شروع می‌شود.

به گزارش نجبا - فرج‌الله ملکی امروز در حاشیه بازدید از اداره ثبت احوال شهرستان بابلسر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: این بازدید بر اساس برنامه‌ریزی تدوین شده سالی دو بار از تمام ادارات استان انجام می‌شود.

وی هدف از این بازدید را بررسی عملکرد حوزه‌ها دانست و گفت: در این بازدیدها عملکرد حوزه‌ها مورد بررسی قرار گرفته و نیز گزارشی از عملکرد مسئولان مربوطه هر اداره ارائه می‌شود.

ملکی در ادامه افزود: در این بازدید جلسه‌ای که با حضور رئیس اداره و معاون آن تشکیل می‌شود با بررسی نقاط ضعف و قوت تذکرات لازم به آنها داده شده و در پایان با یک جمع‌بندی کلی امتیازی به رئیس اداره داده می‌شود که این امتیاز مبنای پرداخت اضافه کار، ماموریت، پاداش و همه حق و حقوق یک کارمند به صورت غیرمستقیم است.

مدیرکل ثبت احوال مازندران، ولادت ثبت شده در شش ماهه اول این استان را 22 هزار و 344 واقعه دانست و گفت: حدود 98 درصد از این ولادت‌ها در مهلت قانونی 15 روزه به ثبت رسیده است.

این مسئول افزود: در شش ماه نخست سال جاری 7 هزار و 437 واقعه وفات در استان به ثبت رسیده که 96.4 درصد آن در مهلت قانونی بوده است.

ملکی تشکیل گنجینه اسناد مشاهیر را از دیگر اقدامات ثبت احوال مازندران برشمرد و بیان کرد: بر اساس دستورالعمل معاون وزیر کشور در هر شهرستانی گنجینه اسناد مشاهیر تشکیل دادیم که  شامل آثار و اسناد به جا مانده از شهدا و مفاخر هر شهرستان که نماد کلی از پیشینه شهرستان بوده است خواهد بود.

وی صدور شناسنامه مکانیزه را از دیگر برنامه‌های آینده ثبت احوال عنوان کرد و افزود: از مزیت صدور این شناسنامه حفظ و حراست، ارائه خدمات مناسب به ارباب رجوع و شناسایی هویت افراد بوده و دیگر امکان جعل وجود ندارد.

ملکی با اشاره به اقدامات بسیار خوب انجام شده در حوزه ثبت احوال در دولت‌های نهم و دهم افزود: با اقدامات انجام شده، ثبت و احوال از حالت سنتی خارج شده و ثبت همه وقایع به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه صدور کارت ملی هوشمند از نیمه دوم سال 92 شروع می‌شود، گفت: در حال حاضر به صورت پایلوت این کار در استان قم شروع شده و تا پایان سال 95 تمام افراد بالای 15 سال در کشور دارای کارت هوشمند می‌شوند.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا