اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 11787 مورخ:[1393-02-27 08:30:01]
دو عاملی که بهای طلا را افزایش داد

دو عاملی که بهای طلا را افزایش داد

قیمت جهانی طلا پس از دو هفته کاهش متوالی طی هفته جاری بار دیگر تحت تاثیر افزایش ذخایر صندوق اس پی دی آر و تشدید بحران اوکراین با روندی صعودی روبرو شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مازند اصناف و به نقل از بلومبرگ - قیمت طلا گرچه پس از انتشار آمارهای مربوط به بیکاران آمریکایی طی هفته گذشته از شب گذشته تاکنون 0.8 درصد کاهش داشته ولی در هفته جاری با رشد نسبی 0.6 درصدی روبرو شده است.
قیمت طلا سال گذشته با افت شدید 28 درصدی روبرو شده که علت اصلی آن نگرانی سرمایه گذاران از متوقف شدن محرک پولی فدرال رزرو آمریکا بوده است.
"سان یونگ گانگ" کارشناس ارشد موسسه مالی اوربرایت فیوچرز تاکید کرد: آمارهای اقتصادی آمریکا سیگنال های پیچیده ای را به بازار ارسال می کند و این مساله موجب شده تا سرمایه گذاران به حاشیه بروند. در شرایط کنونی تنها بحران اوکراین است که موجب تقویت نسبی قیمت طلا شده است.
بر اساس این گزارش عملیات نظامی ارتش اوکراین در شرق این کشور در شرایطی ادامه دارد که دولت کی یف قصد دارد 9 روز دیگر انتخابات ریاست جمهوری را برگزار کند. آمریکا و اروپا نسبت به هرگونه ایجاد اختلال در روند برگزاری انتخابات اوکراین به روسیه هشدار داده اند./طلا

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا