اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 11786 مورخ:[1393-02-27 08:15:01]
پایان نبرد اپل و گوگل بر سر حق اختراع
دنیای موبایل و کامپیوتر

پایان نبرد اپل و گوگل بر سر حق اختراع

دو شرکت اپل و گوگل توافق کردند تا اختلافات خود بر سر استفاده بدون اجازه طرفین از اختراعات ثبت شده طرف دیگر را دوستانه حل و فصل کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مازند اصناف و به نقل از فارس ، این توافق پیش از هر چیز به نفع علاقمندان به فناوری ‌ای همراه تمام می‌شود که دوست دارند به راحتی امکان استفاده از فناوری‌های نوین را داشته باشند و در این زمینه با هیچ مانع حقوقی و قضایی مواجه نشوند.

این توافق شامل حق اختراعاتی که گوگل بعد از خرید واحد موبایل شرکت موتورولا به دست آورده نیز می شود. موتورولا در سال 2010 شرکت اپل را به جرم استفاده غیرمجاز از اختراعات ثبت شده خود تحت تعقیب قرار داد و اپل نیز در اقدامی مشابه شکایتی را از موتورولا به دادگاه ارائه کرد.

زمانی که گوگل در سال 2012 واحد موبایل شرکت موتورولا را به قیمت 12.5 میلیون دلار خریداری کرد این شکایت را که هزاران حق اختراع ثبت شده را در بر می گرفت به ارث برد. ابعاد این درگیری حقوقی چنان گسترده بوده که علاوه بر اپل پای مایکروسافت و چند شرکت دیگر فعال در حوزه فناوری های همراه نیز به میان کشیده شد.

گوگل در اوایل سال 2014 واحد ابزار یا device شرکت موتورولا را با دریافت 2.9 میلیارد دلار به شرکت چینی لنووو فروخت، ولی کنترل استفاده از حق اختراعات ثبت شده موتورولا را برای خود حفظ کرد.

انتظار می رود این توافق راه را برای همکاری دو طرف در زمینه ارتقای همزمان سیستم عامل‌های همراه اندروید و iOS در حوزه ‌ایی همچون خدمات نقشه، جستجوی صوتی، پخش ویدیو و... هموار کند./فرهنگ نیوز


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا