اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 11679 مورخ:[1393-02-24 06:46:01]
حضور تعاونگران ایران در نمایشگاه جهانی برزیل از فردا/ ایران میزبان سال آینده
سرپرست امور نمایشگاهی اتاق تعاون در گفت‌وگو با فارس خبر داد

حضور تعاونگران ایران در نمایشگاه جهانی برزیل از فردا/ ایران میزبان سال آینده

سرپرست امور نمایشگاهی اتاق تعاون ایران با اشاره به برگزاری چهارمین نمایشگاه بین‌المللی تعاون از فردا در برزیل با حضور نمایندگان بخش تعاون ایران گفت: قرار است سال آینده نمایشگاه جهانی تعاون در ایران برگزار شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مازند اصناف و به نقل از فارس - محمدحسین کلاتهایی با اشاره به برگزاری چهارمین نمایشگاه بین‌المللی تعاون، گفت: ‌این نمایشگاه بزرگترین رویداد بخش تعاون در جهان است که مشارکت در آن فرصت مناسبی برای گسترش روابط با تعاونی‌های کشورهای عضو اتحادیه جهانی تعاون است.

معاون پشتیبانی و سرپرست امور نمایشگاهی اتاق تعاون مرکزی ایران افزود:‌ اتحادیه جهانی تعاون(ICA) هر سال این نمایشگاه را با حضور تعاونی‌ کشورهای عضو در یکی از این کشورها برگزار می‌کند که سال قبل به دلیل عدم همکاری سفارت انگلیس ایران،‌ هیأت ایرانی نتوانست در نمایشگاه منچستر شرکت کند.

وی افزود: نمایشگاه امسال که از 25 اردیبهشت ماه برابر با 15 می 2014 به مدت 3 روز در کشور برزیل برگزار می‌شود، به دلیل محدودیت فضای برگزاری تنها 6 نماینده از بخش تعاون کشورمان در فضای پاویون اختصاصی جمهوری اسلامی ایران شرکت خواهند کرد.

کلاتهایی تصریح کرد:‌ 2 تعاونی در زمینه صنایع دستی، یک تعاونی از صنعت مرغداری، سازمان تعاون روستایی، یک شرکت فراورده‌های نفتی و دو نماینده از اتاق تعاون اتاق ایران به عنوان نماینده کشورمان در این نمایشگاه حاضر خواهند شد.

وی در مورد مزایای شرکت در این نمایشگاه جهانی گفت: تعامل با اتحادیه‌ها و تعاونی‌های کشورهای عضو، تامین نیازمندی‌ها و افزایش مراودات تجاری با کشورهای عضو از جمله این مزایا است.

* نمایشگاه جهانی تعاون سال آینده در ایران


سرپرست امور نمایشگاهی اتاق تعاون مرکزی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه حدود 30 کشور در نمایشگاه امسال برزیل شرکت می‌کنند، ‌گفت: با توجه به بهبود فضای بین‌المللی و کم‌رنگ شدن تحریم‌ها و افزایش تعاملات در سطح بین‌المللی قرار است سال آینده نمایشگاه جهانی تعاون در ایران برگزار شود.

وی با اشاره به استقبال مسئولان اتحادیه جهانی تعاون از حضور ایران در این نمایشگاه، گفت:‌مسئولان این اتحادیه اهمیت زیادی برای ایران قائل بوده و مراوده با کشورمان را مهم ارزیابی می‌کنند.

کلاتهایی ادامه داد:‌ اتحادیه جهانی تعاون برگزاری نمایشگاه سال آینده در ایران را کتباً اعلام کرده و در نمایشگاه برزیل، مذاکره برای قطعیت یافتن این موضوع انجام می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه‌های مختلف از سوی اتاق تعاون با هدف ارتقای بخش تعاون در کشور گفت:‌ نمایشگاه ساختمان کیش در همین راستا برگزار شد و چهاردهمین نمایشگاه صنعت ساختمان در مرداد امسال و همچنین برگزاری یک نمایشگاه در تاجیکستان با همین هدف انجام می‌شود.

* فعالیت مرکز تجاری ایران در سلیمانیه متوقف شد

وی در پاسخ به سوالی در مورد دلیل عدم فعالیت مرکز تجاری اتاق تعاون در سلیمانیه عراق، گفت: به دلیل اینکه ظرفیت آن منطقه از عراق پر شده بود، هیات مدیره اتاق تصمیم گرفت که این اقدام انجام شود و حضور مستمر در این منطقه نداشته باشیم اما اتاق تعاون آذربایجان غربی در اربیل عراق نمایشگاه برگزار می‌کند و همچنین برخی از تعاونی‌های فراورده‌های لبنی در سلیمانیه عراق فعالیت می‌کنند.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا