اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 11661 مورخ:[1393-02-24 03:30:01]
زیرآب:عدم ساماندهی دستفروشان باعث رکود شدید بازار شده است

زیرآب:عدم ساماندهی دستفروشان باعث رکود شدید بازار شده است

نماینده اتاق اصناف ایران در مازندران شهرستان زیرآب از رکود شدید بازار به دلیل عدم ساماندهی دستفروشان خبر داد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مازند اصناف و به نقل ازاتاق اصناف ایران - "احمد علی قبادیان" با اشاره به اینکه ثبات و رونق بازار با فعالیت دستفروشان مختل می‌شود، اظهار داشت: فعالیت دستفروشان و ارائه کالاهای نامرغوب  باعث بی‌نظمی در شهر و رکود بازار شده است.

وی با بیان اینکه سد معبر در پیاده‌روها چهره شهر را زشت و فعالیت بازار را زیر سوال می‌برد، ادامه داد: شهرداری زیراب می بایست با برنامه‌ریزی مناسب، طرح جامعی برای برخورد با سد معبر و جمع‌آوری دستفروشان در دستور کار خود قرار دهد.

وی با بیان اینکه کسبه و اصناف بازار هزینه‌های مختلفی را برای انجام فعالیت اقتصادی هزینه می‌کنند، خاطرنشان کرد: کسبه‌ها برای فعالیت خود در بازار هزینه‌های مختلفی را بابت اجاره مغازه، پروانه کسب، عوارض، مالیات، هزینه حامل‌های انرژی و سایر هزینه‌ها پرداخت می‌کنند و فعالیت  دستفروشان که بدون پرداخت هزینه‌های دولتی و عدم نظارت ،در سطح شهر پراکنده و به خرید و فروش می پردازند سبب کاهش قابل توجه درآمد اصناف و هم چنین زیان مصرف کنندگان به لحاظ فروش کالاهای بی نام و نشان می شود.

قبادیان با اشاره به مشکلات ترافیکی و رفت و آمد در شهر به سبب فعالیت دستفروشان ادامه داد: گفت: دستفروشان و وانت‌بارهای فروشنده سیار باید ساماندهی شوند و از نظر نظارت مستمر و پرداخت حقوق مختلف دولتی همچون واحدهای قانونی صنفی برای آنها اجرایی شود.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا