اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 1161 مورخ:[1391-07-05 20:23:01]
اهتزاز بزرگترین پرچم ایران درمازندران

اهتزاز بزرگترین پرچم ایران درمازندران

بلندترین میله پرچم و بزرگترین پرچم جمهوری اسلامی ایران در منطقه شمال کشور بعدازظهر چهارشنبه همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس در آمل به اهتزاز در آمد.

به گزارش نجبا و به نقل از بلاغ - این پرچم مقدس در میدان قائم (عج) شهر آمل نصب شده وبا حضور یکی از فرماندهان جنگ تحمیلی هشت دفاع مقدس، فرماندار، رئیس واعضای شورای اسلامی وشهردار آمل پس از نواخته شدن سرود مقدس جمهوری اسلامی رونمایی وبه اهتزاز درآمد.


شهردار آمل با بیان این‌که مدیریت شهری توفیق اهتزاز درآوردن بزرگترین پرچم نظام اسلامی را در این شهر دارد، گفت: پرچم ایران پرچمی است که منطق آن شهید است؛ پرچمی است که آمیخته به عشق عقلانیت و دیانت است و شهدا نیز بر این مبنا راه زندگی و مرگ خود را انتخاب کردند.

ˈ احمد امیرسلیمانیˈ افزود: پرچم مقدس ایران، نماد میراث معنوی است و هویت اسلامی ـ ایرانی برای مردم ایران دارد.

وی ادامه داد: برافراشته شدن پرچم سه رنگ ایران اسلامی در جای دنیا توسط همه افراد در هر قشری، احساس غرور ملی دست می دهد که این حالت نشان از عشق وعلاقه همه مردم ومسئولان نظام به کشور است.

شهردارآمل اضافه کرد:مجموعه شهرداری آمل در راستای ارتقاء مبلمان وزیبایی شهری برنامه های ویژه ای دارد که به اهتزاز درآوردن بزرگترین پرچم مقدس جمهوری اسلامی در این شهر ازجمله این برنامه ها است.

امیرسلیمانی گفت: بزرگترین پرچم جمهوری اسلامی ایران در آمل 40متر ارتفاع از سطح زمین در ابعاد 98مترمربع از جنس پارچه ساتن با 280میلیون ریال اعتبار توسط شهرداری آمل تهیه و به اهتزاز درآمد.

به گزارش خبرنگار ایرنا،فرماندارآمل هم در مراسم برافراشته شدن پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در آمل، این پرچم را نماد توحید، عدالت با عمل دانست.

ˈیداله اکبرزادهˈ افزود: امروز پرچم ایران در هر کجا به اهتزاز در می‌آید مهمترین عامل نشان دادن حق وحقیقیت،‌ صفا و صداقت، آگاهی و سازندگی و نماد استقلال و آزادی است.

وی گفت : شهدای گرانقدر ایران اسلامی به رهبری امام راحل پرچم رهایی از طاغوت را در جمهوری اسلامی ایران برافراشتند واکنون وظیفه همه آحاد این ملت است در هر رده وقشری از آن با جان ودل حراست وپاسداری کنند.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا