اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 11604 مورخ:[1393-02-22 06:18:01]
شگردهای جدید کلاهبرداری الکترونیکی
بانک مرکزی هشدار داد

شگردهای جدید کلاهبرداری الکترونیکی

بانک مرکزی درخصوص شگردهای جدید کلاهبرداری مورد استفاده در ماه های اخیر، به هموطنان هشدار داد.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی - اخیراً مشاهده شده است، اشخاصی با استفاده از فیشینگ تلفنی (تکنیک های مختلف تخلیه اطلاعات از طریق تلفن یا وب سایت های تقلبی) و بکارگیری روش های مهندسی اجتماعی و با استفاده از ترفندهای مختلف از کاربران می خواهند اطلاعات محرمانه مربوط به کارت یا حساب بانکی خود را از طریق تلفن وارد کرده و دستورات خود را در قالب تلفن گویا به مشتری اعلام کنند.

به عنوان مثال افرادی طی تماس تلفنی با برخی از مشتریان شبکه بانکی، خود را به عنوان نماینده بانک در امور فناوری اطلاعات و خدمات الکترونیک معرفی کرده و با شیوه های گوناگون مبادرت به اخذ اطلاعاتی نظیر مشخصات شناسنامه ای، کدملی، اطلاعات مربوط به حساب از جمله رمز اول و دوم و ... کرده و از این طریق زیان های قابل توجهی را متوجه مشتریان بانک ها کرده اند.

همچنین افرادی سودجو از طریق ارسال پیامک و دادن وعده اعطای جوایز چند 10 میلیون تومانی به مشترکین تلفن همراه، آنان را دعوت به وارد کردن اطلاعات حساب بانکی خود نظیر شماره کارت، رمز اینترنتی، کد اعتبارسنجی (شماره CVV2) و تاریخ انقضای کارت در سایت هایی مانند www.ebank9.com کرده و از این طریق اقدام به برداشت از حساب آنان می کنند.

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با بیان این مطلب به هموطنان عزیز هشدارداد؛ در دام چنین اقدامات فریبکارانه گرفتار نشوند./جام جم آنلاین


» برچسب ها : , بانک مرکزی , اخطار , هشدار , کلاهبرداری , بانک مرکزی , اخطار , هشدار , کلاهبرداریمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا