اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 1155 مورخ:[1391-07-04 20:09:01]
مازندران به سمت شهر مطلوب در حرکت است
معاون عمرانی استاندار مازندران:

مازندران به سمت شهر مطلوب در حرکت است

معاون عمرانی استاندار مازندران گفت: مازندران با تحول بنیادین به سمت شهر مطلوب در حرکت است.

به گزارش نجبا خبرگزاری فارس -  سید عیسی هاشمی عصر امروز در مراسم افتتاح فاز چهارم جاده ساحلی بابل به مناسبت هفته دفاع مقدس با تبریک دهه کرامت و هفته دفاع مقدس، شهدا و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس را اسطوره‌ای برای همه دوران چه در زمان خود، حال و آینده دانست که باید آیندگان آنها را به جوامع بشری معرفی کنند.

وی با اشاره به اینکه دقت مناسبی در طرح و مطالعه پروژه جاده ساحلی بابل انجام گرفته است، افزود: در اجرای پروژه‌ها ابتدا باید کارکرد آن را تعریف کرد، بعضی از پروژه‌ها تنها کارکرد تفریحی و توریستی دارند در حالیکه بعضی از پروژه‌ها کارکرد مختلفی دارند.

این مسئول اضافه کرد: با دقت مناسبی که در طرح و مطالعه پروژه جاده ساحلی بابل انجام گرفته موفق شدند کارکرد تفریحی و توریستی را تبدیل به کارکرد ترافیکی کنند.

هاشمی بیان کرد: برنامه‌ای موفق است که دارای زمان‌بندی مشخصی باشد، توجه نکردن به زمان‌بندی دقیق و مناسب در اجرا، طرح را دچار مشکل می‌کند.

وی با اشاره به اینکه اجرای بعضی از پروژه‌ها سبب انتقال ترافیک می‌شود، تصریح کرد: هدف از اجرای پروژه‌ها انتقال ترافیک نیست بلکه درصدد هستیم تا گره ترافیکی را حل کنیم. باید تلاش کنیم طراحی، مطالعه و اجرای پروژه‌ها به‌گونه‌ای باشد که گره ترافیکی استان و شهرستان حل شود.

معاون عمرانی استاندار مازندران گفت: اگرچه بحث روشنایی در جاده‌ها مهم است اما در کشورهای توسعه‌یافته به آن توجه نمی‌شود بلکه رانندگان با نصب علائم و تابلوهای راهنمایی مسیر حرکت و سرعت خود را تنظیم می‌کنند، خط کشی مناسب و نصب علائم هشداردهنده مناسب در قسمت‌های مختلف جاده در کنار روشنایی معابر چیزی است که باید به آن توجه ویژه شود.

وی با تقدیر از شهردار بابل افزود: اجرای چنین پروژه‌هایی توسط شهردار بابل که کل هزینه آن از منابع داخلی شهرداری تامین شده نشانه این است که توانایی شهرداری به گونه‌ای است که قادر است پروژه‌های مختلف را با منابع داخلی انجام دهد. رویکرد دولت نیز حمایت از چنین شهرداری‌هایی است که کارهای درست و مطالعه شده انجام می‌دهند.

هاشمی اظهار داشت: انجام چنین پروژه‌هایی در وقت، استراحت، نشاط و نوع نگاه مردم در اوضاع و احوال کشور بسیار تاثیرگذار خواهد بود.   

معاون عمرانی استاندار مازندران تصریح کرد: برای رسیدن به شهر مطلوب آرمانی باید از بحث‌های جانبی و بی‌فایده که تاثیر مثبتی بر زندگی مردم ندارد پرهیز کرد و با وحدت و همدلی به شهر مطلوب که همان شهر باکرامت است، دست یابیم.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا