اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 1138 مورخ:[1391-07-02 17:40:01]
مربی خارجی بلای جان فوتبال ایران!

مربی خارجی بلای جان فوتبال ایران!

این روزها مفید بودن مربی خارجی برای فوتبال ایران یکی از سوالات مهمی است که هم ذهن کارشناسان این ورزش پرطرفدار را به خود مشغول کرده وهم توجه هواداران را به هزینه هایی که برای آوردن این مریبان می شود به اعتراض وا داشته است.

به گزارش نجبا - دراین میان به نظر می رسد که نتیجه نگرفتن تیم ملی فوتبال آن هم با مربی گری" کی روش 15میلیون دلاری" مزید برعلتی شده که این گونه سوالات بیشتر در میان هواداران مطرح شود.

دراین میان با شدت یافتن انتقادات به تیم ملی فوتبال زمزمه های حول بحث مربی خارجی هم افزایش یافته است.به گونه ای که درچند روز اخیر حتی صحبت از حضور امیر قلعه نویی به جای کی روش ویا حداقل اضافه شدن "محمد فرکی" به عنوان کمک مربی،به میان آمده است.

از سوی دیگر دستمزدهای هنگفت این مربیان هم باعث شده که سیل این انتقادات مستقیما فدراسیون فوتبال را هدف بگیرد وحتی برخی از شهروندان در پایان بازیهای اخیر با شعار های خود خواستار خواستار کنار گذاشتن مربیان خارجی شده اند.

این در حالی است که به باور برخی از صاحب نظران ورزشی ،مربی خارجی آن چنان که باید در فوتبال ایران توفیقی ندارد وبرای همین لازم نیست برای آوردن این مربیان دسته چندم  خارجی چنین مقداری هزینه شود.مربیانی که شاید برخی از آنها تنها با آمدن به فوتبال ایران موفق به کسب درآمد خوبی می شوند وپس از آنکه در تیمهای ایرانی نتیجه نمی گیرند همراه با پولهای کلانی که از خزانه دولتی دریافت کرده اند به کشور خود باز می گردند.

با توجه به همین شرایط به نظر می رسد که چنین سرنوشتی در انتظار ژوزه والبته کی روش هم باشد.چرا که انتقادات در مورد عملکرد این دو مربی آنقدر افزایش پیدا کرده است که هر لحظه امکان فسق قرار داد وجود دارد.به ویژه که مانوئل ژوزه این روزها،لحظه های خوشی را سپری نمی کند ودر صورت ادامه روند فعلی پرسپولیس کادر مدیریتی پرسپولیس لاجرم به تغییر این مربی پرتغالی است.

دراین نباید از این موضوع هم غافل شد که وضعیت هم وطن ژوزه یعنی کی روش در تیم ملی چندان بهتر از او نیست.چرا که با توقف تیم ملی در مقابل لبنان ونارضایتی قابل توجه فوتبال دوستان کشور،کی روش هم شرایط خوبی ندارد وحتی تمایل کفاشیان به جایگزینی امیر قلعه نویی با او می تواند زودتر از هر زمان دیگری منجر به باز گشت این مربی پرتغالی با دستمزد هنگفت به کشورش شود.

حال با توجه به تمام این مسائل واحتمال رفتن ژوزه وکی روش از ایران این سوال مطرح می شود که چرا برخی از دست اندرکاران فوتبال والبته دلالان اصراری به استفاده از مربی خارجی دارند.اصراری که تاکنون باعث به هدر رفتن بخش قابل توجهی از سرمایه ملی شده است.


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا