اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 11379 مورخ:[1393-02-16 08:26:01]
قیمت کالاهای اساسی تا پایان خرداد ماه هیچگونه تغییری نخواهد کرد
نوده فراهانی، رئیس اتاق اصناف ایران گفت :

قیمت کالاهای اساسی تا پایان خرداد ماه هیچگونه تغییری نخواهد کرد

به گزارش مازند اصناف و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران" قاسم نوده فراهانی" در نشست ویژه خبری صدا و سیما تاکید کرد: باید بین گرانی و گرانفروشی را تفکیک کرد بر همین اساس در حوزه اصناف با بازرسی و نظارت، بازار را زیر نظر داریم و کنترل می کنیم.
وی با اشاره به افزایش شدت برخورد با واحد‌های متخلف از جمله پلمپ، ابطال جواز و زندان، افزود: دولت برنامه‌ریزی کرده است که برخی کالاهای مهم مانند آرد، نان، گندم، گوشت قرمز، برنج، روغن نباتی، جو، ذرت، کنجاله، سویا، شکر، کره، ذرت، گوشت مرغ، شیرخشک صنعتی، کود اوره و پتاس تا آخر خرداد هیچ تغییری پیدا نکنند.
وی اضافه کرد: برخی اقلام مانند برنج و شکر تغییر قیمت‌هایی داشتند که به علت تغییر تعرفه‌های گمرکی بود ولی قرار شد برگردانند یا لبنیات هم تغییراتی داده شد که با مصوبه دولت به وضعیت قبل بر گشت.
نوده فراهانی تصریح کرد: با تصمیم دولت، تغییر قیمت گوشت قرمز، برنج، روغن نباتی، جو، آرد، نان، گندم، ذرت، کنجاله، سویا، شکر، کره، ذرت، گوشت مرغ، شیرخشک صنعتی، کود اوره و پتاس، به آخر خردادماه موکول شد.
 وی افزود: امید است که مرحله دوم هدفمندی یارانه ها با همکاری و تعامل بدون مشکل برای مردم اجرا شود.
 نوده فراهانی با اشاره به وجود بیش از 750 هزار واحد تولیدی کوچک در حوزه اصناف ، تصریح کرد: در این مرحله هم بسته ای پیش بینی کرده ایم تا از واحد های تولید کوچک آسیب پذیر و صنوف خدماتی انرژی بر، حمایت شود.
وی عرضه کالا با قیمتی بیش از ضرایب سود تعیین شده را تخلف دانست و افزود: درصد کسانی که چنین تخلفی را انجام می دهند اندک است به گونه ای که در سال گذشته 84 درصد اصناف، کالاها را با قیمت متعارف عرضه کرده اند.
نوده فراهانی با بیان اینکه کالا به اندازه کافی در کشور وجود دارد وهیچ کمبودی نداریم، گفت: دولت برای تغییر قیمت پس از خرداد برنامه ریزی خواهد کرد.

» برچسب ها : , کالای اساسی , قیمت , افزایش , ایران , کالای اساسی , قیمت , افزایش , ایرانمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا