اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 11343 مورخ:[1393-02-15 06:41:01]
دولت گوجه فرنگی را از کشاورز چند می خرد؟

دولت گوجه فرنگی را از کشاورز چند می خرد؟

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: هم‌اکنون در تهران قیمت هر کیلوگرم گوجه‌فرنگی در بازار به طور متوسط ۲۸۰۰ تومان است؛ این در حالی است که همین محصول را در سر زمین‌های کشاورزی حتی با قیمت ۲۰۰ تومان هم از کشاورزان نمی‌خرند.

به گزارش مازند اصناف : »  محمدرضا امیری در گفت‌وگو با خبرنگار تراز با اشاره به تفاوت قیمت انواع میوه و تره‌بار از سر زمین‌های کشاورزی تا مراکز فروش اظهار داشت: هم‌اکنون در تهران قیمت هر کیلوگرم گوجه‌فرنگی در بازار به طور متوسط ۲۸۰۰ تومان است؛ این در حالی است که همین محصول را در سر زمین‌های کشاورزی حتی با قیمت ۲۰۰ تومان هم از کشاورزان نمی‌خرند.
وی افزود: کشاورزان بعد از برداشت تولیدات کشاورزی خود، مجبورند تولیدات خود را کمتر از قیمت تمام شده به دلالان و واسطه‌ها بفروشند، چراکه جهادکشاورزی استان‌ها هیچ‌گونه حمایتی از آنها نمی‌کند.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به مشکلات معیشتی کشاورزان، تصریح کرد: سیستم توزیع کشورمان به هیچ‌وجه قابل قبول و قابل دفاع نیست و تا زمانی که فکری برای این موضوع نشود، هم مصرف‌کننده زیان می‌بیند و هم کشاورز؛ چراکه مصرف‌کنندگان باید محصولات کشاورزی را با قیمت بالا خریداری کنند و کشاورزان نیز ناچار هستند محصولات خود را با قیمت پایین بفروشند.
امیری با بیان این‌که در زمان کشت محصولات کشاورزی، دولت نگاهی به بخش تولید دارد، اما پس از برداشت محصولات، هیچ‌گونه نظارتی در سیستم توزیع دیده نمی‌شود.

» برچسب ها : , قیمت گوجه , خرید , کشاورز , جهاد کشاورزی , قیمت گوجه , خرید , کشاورز , جهاد کشاورزیمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا