اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 11157 مورخ:[1393-02-09 15:26:01]
 عوامل موثر بر قیمت جهانی طلا کدامند؟

عوامل موثر بر قیمت جهانی طلا کدامند؟

در حالی که قیمت جهانی طلا از روز گذشته بار دیگر روند نزولی خود را آغاز کرده و به کمتر از 1300 دلار رسیده به نظر می رسد کاهش تقاضای چین، نشست فدرال رزرو آمریکا و بحران اوکراین مهمترین عوامل موثر بر قیمت طلا هستند.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از ایران جیب : قیمت طلا طی سال 2013 میلادی نیز تحت تاثیر نگرانی سرمایه گذاران نسبت به کاهش محرک پولی آمریکا با افت شدیدی روبرو شد و به نظر می رسد کاهش احتمالی محرک پولی در پایان نشست دو روزه اخیر نیز تاثیر زیادی بر افت قیمت طلا داشته است.

بر اساس این گزارش موسسه اوربرایت فیوچرز نیز اعلام کرد، در حالی که بحران روسیه و اوکراین در کوتاه مدت مانع از کاهش شدید قیمت طلا شده ولی بهبود وضعیت اقتصادی آمریکا و کاهش احتمالی محرک پولی فدرال رزرو فشار زیادی بر قیمت طلا وارد کرده است.

این موسسه افزود: با توجه به تعطیلی بخش زیادی از بازارهای آسیایی در هفته جاری تقاضا برای خرید طلا با افت نسبی همراه خواهد شد. انتشار گزارش وزارت کار آمریکا در دوم می در خصوص وضعیت بازار اشتغال در ماه آوریل نیز تاثیر زیادی بر قیمت طلا خواهد داشت.تازه ترین گزارش ها نیز نشانگر کاهش چشمگیر واردات طلای چین از هنگ کنگ در ماه مارس بوده است.


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا