اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 11125 مورخ:[1393-02-08 21:24:01]
یک دلار هم از صندوق توسعه ملی برداشت نکردیم/ هیجانات بازار ارز موقتی است

یک دلار هم از صندوق توسعه ملی برداشت نکردیم/ هیجانات بازار ارز موقتی است

وزیر اقتصاد با بیان اینکه یک دلار هم دولت از منابع صندوق توسعه ملی برداشت نکرده است، گفت: هیجانات و التهابات بازار ارز کوتاه‌مدت و موقتی است.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از خبرگزاری فارس، علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه نشست شورای گفت‌وگو در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سؤال فارس که گزارش نمایندگان مجلس عنوان کرده دولت از منابع صندوق توسعه ملی برداشت کرده است، اظهار داشت: دولت هیچ گونه برداشتی از صندوق توسعه ملی انجام نداده و سال 92 جزو معدود و می‌توان گفت تنها سالی بود که دولت مطلقاً برداشتی از صندوق نداشته است.

.زیر اقتصاد افزود: نه تنها برداشتی نداشته که برعکس، براساس تکالیف منابع نفت را به صندوق واریز کرده و خبری که منتشر شد از روی ناآگاهی بوده است.

وی تأکید کرد: 4 میلیارد دلار نفت فروخته شده که معادل ریالی منابع ناشی از درآمد نفت باید به خزانه واریز می‌شد و سهم صندوق باید قبل از آن واریز می‌شد که سهم 14.5 درصد شرکت ملی نفت پرداخت شد و دولت سهم خود را از این محل نیز دریافت کرده است.

طیب‌نیا تاکید کرد: هیچگونه تعرضی به منابع صندوق نشده است و اگر فردی این موضوع را اثبات کرد جایزه دارد، حتی یک دلار از منابع صندوق برداشت نشده است.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا