اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 11112 مورخ:[1393-02-08 11:19:01]
از نگرانی مردم تا اعتصاب و افزایش خودسرانه کرایه تاکسی

از نگرانی مردم تا اعتصاب و افزایش خودسرانه کرایه تاکسی

صبح امروز تعدادی از رانندگان تاکسی در قائمشهر در اعتراض به عدم افزایش کرایه ها دست به تحصن زدند که با حضور مسئولین تاکسیرانی این تجمع به پایان رسید.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از بلاغ ، در روزهای اخیر که با افزایش قیمت بنزین، نرخ جدید بنزین، گازوییل، گاز طبیعی و گاز مایع اعلام شد و در این میان نرخ بنزین معمولی یارانه‌ای بیشترین افزایش را نسبت به نرخ سایر سوخت‌ها داشت ، باعث نگرانی قشر زحمتکش رانندگان شد، رانندگانی که به دلیل مشخص نبودن نرخ افزایش کرایه خود باید با همان قیمت سابق خود زندگی خود را سر کنند و البته این افزایش قیمت و عدم تعیین تکلیف از سوی اتحادیه متبوع و سازمان حمل و نقل باعث برخی تنش ها و سوء استفاده ها از سوی برخی رانندگان نیز شده است.

صبح امروز تعدادی از رانندگان تاکسی خیابان بابل و ساری در شهرستان قائمشهر در اعتراض به عدم افزایش کرایه ها دست به تحصن زدند که با حضور و پیگیری به عمل آمده و حضور مسئولین تاکسیرانی این تحصن و تجمع به پایان رسید.

رانندگان تاکسی در برخی خطوط شهرستان آمل نیز در اعتراض به مشخص نبودن و مصوب نشدن کرایه بالاتر اعلام کردند که دست از ارائه خدمات رسانی به مسافران شهری خواهند کشید.

به گزارش خبرنگار ما در آمل برخی از تاکسی داران خیابان هراز آمل به مسافران خود در حین سوار شدن اعلام می کنند که کرایه ها افزایش یافته تا آنها در صورت رضایتمندی سوار خودرو شوند!

خبرنگار بلاغ این موضوع را با مدیر کل سازمان تعزیرات حکومتی استان پیگیر شد که با واکنش این مقام عالی تعزیرات استان همراه بود، مهدی عباسی در واکنش به پیگیری خبرنگار ما گفت: رانندگان به صورت خودسرانه حق افزایش نرخ کرایه حمل ونقل عمومی را ندارند مگر اینکه مجوزی از سوی مراجع قیمت گذاری صادر شود که تاکنون این امر صورت نپذیرفت.

وی افزود: تاکنون هیچ گونه افزایش نرخ کرایه در سطح استان از هیچ مرجع رسمی صادر نشده و هرگونه افزایش قیمت غیر مجاز و در صورت دریافت گزارش از مراجع ذی صلاح با رانندگان متخلف برخورد قاطعانه به عمل خواهد امد .

از آن طرف برخی رانندگان نیز در جواب اعتراض مردم به افزایش کرایه بدون مصوبه با پرخاشگری مدعی آن می شوند که با نظر عضوی از سازمان تاکسیرانی دست به افزایش نرخ کرایه ها زدند که این موضوع خود جای تعجب دارد و با توجه به هشدار مدیر کل سازمان تعزیرات حکومتی استان به رانندگان تاکسی قابلیت پیگیری جدی از سوی مسئولین سازمان تعزیرات حکومتی را دارد.

اعتراضات به وضعیت گرانی 75 درصدی بنزین و دیگر حامل های انرژی به قشر تاکسی داران ختم نمی شود در روزهای قبل شنیده شده است که رانندگان کامیون حمل سیمان در شهرستان نکا نیز بخاطر پایین بودن نرخ کرایه و گرانی حامل های انرژی اعتراض کردند.

از شهرهای دیگر مازندران نیز خبر افزایش خودسرانه کرایه های خطوط تاکسی به گوش می رسد و در این میان مردم نیز از افزایش 25 تا 50 درصدی کرایه تاکسی های درون شهری و البته بدون داشتن مصوبه قانونی نگرانند.

شرایط به ظاهر ناآرام روزهای اخیر که هم برای قشر زحمتکش رانندگان و هم مردم نگران کننده است می تواند با تدبیر از سوی سازمان تاکسیرانی استان و مراجع ذیصلاح و با حمایت و نظارت سازمان تعزیرات حکومتی و در نهایت خود مردم هر چه زودتر به ساحل آرامش برسد.

مسئولین باید بدانند که شرایط امروز محصول برخی از عوامل است که مربوط به سازمان های مربوط به سیستم حمل و نقل عمومی است  و طبیعی است که با تاخیر در ابلاغ نرخ جدید کرایه ها، راننده ها مجبور به تخلف و افزایش خودسرانه کرایه ها می شوند. این در حالی است که برای توزیع برچسب های قیمت های جدید مشکلی وجود ندارد. البته مسافرکش های شخصی منتظر توزیع برچسب ها نمانده و قیمت ها را خود افزایش داده اند.


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا