اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 11080 مورخ:[1393-02-07 13:03:01]
 تیم ملی کشتی فرنگی ایران بر سکوی سوم آسیا ایستاد
با کسب یک طلا، یک نقره و ۳ برنز

تیم ملی کشتی فرنگی ایران بر سکوی سوم آسیا ایستاد

تیم ملی کشورمان عنوان سومی رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا را به خود اختصاص داد.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از خبرگزاری فارس، در پایان رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا که از صبح دیروز (شنبه) در آستانه قزاقستان آغاز شده بود، فرنگی کاران کشورمان موفق به کسب یک طلا، یک نقره و 3 برنز شدند.

ایران در پایان این رقابت‌ها با 53 امتیاز بر سکوی سومی آسیا ایستاد، ایران سال گذشته نایب قهرمان شده بود.

قزاقستان با 63 امتیاز اول و قرقیزستان هم با 57 امتیاز نایب قهرمان شد. کره جنوبی هم با 52 امتیاز چهارم شد.

تک مدال طلای ایران را بهنام مهدی‌زاده در سنگین‌وزن بدست آورد، یوسف قادریان هم در 80 کیلو مدال نقره را برای ایران به ارمغان آورد. سعید عبدولی، علی علیاری و مجتبی کریم‌فر هم در اوزان 75، 85 و 98 کیلوگرم ایران را صاحب مدال برنز کردند.

* نتایج فرنگی‌کاران کشورمان در 5 وزن دوم به شرح زیر است:


در وزن 66 کیلوگرم که 12 نفر حضور داشتند رامین طاهری در دور نخست در حالی‌ که با نتیجه 12 بر یک مقابل ژانگ از چین پیش بود در نهایت با ضربه فنی مقابل حریف به پیروزی رسید و راهی مرحله بعد شد، اما در این مرحله با 3 اخطاره شدن (2 بر صفر) مقابل خسرو اوبلو بردیف‌، قهرمان جوانان آسیا از تاجیکستان شکست خورد و شانس حضور در نیمه‌نهایی را از دست داد که با توجه به حضور حریفش در فینال طاهری شانس مبارزه برای کسب مدال برنز را پیدا کرد. وی در این گروه با نتیجه 8 بر صفر لانگ چائو از تایوان را شکست داد و به دیدار رده‌بندی راه یافت، اما در این دیدار با نتیجه 5 بر 2 مغلوب ریو هان سو، قهرمان جهان از کره جنوبی شد و شانس کسب مدال برنز را از دست داد.

در وزن 75 کیلوگرم سعید عبدولی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با کیم هیون وو، دارنده مدال طلای جهان و المپیک از کره جنوبی رو در رو شد که در حالی‌که با نتیجه 5 بر 3 از حریف عقب بود، با 3 اخطاره شدن مقابل این حریف قدرتمند بازنده اعلام شد و از حضور در نیمه‌نهایی بازماند، اما با حضور حریفش در دیدار پایانی، عبدولی شانس مبارزه برای کسب مدال برنز را پیدا کرد.

عبدولی در دیدار رده بندی 6 بر صفر دوژان کارتیکوف از قزاقستان را شکست داد و به مدال برنز رسید. در این وزن 12 کشتی‌گیر حضور داشتند.

در وزن 80 کیلوگرم که 9 نفر حضور داشتند یوسف قادریان در دور نخست با نتیجه 10 بر 2 مقابل ماساتو سومی از ژاپن به پیروزی رسید و راهی دور دوم شد. وی در این مرحله در حالی‌که با نتیجه 6 بر صفر از حریف پیش بود با ضربه فنی مقابل عظمت کاستوبائف، نفر پنجم جوانان جهان و قهرمان جوانان آسیا از کشور میزبان به پیروزی رسید و راهی نیمه‌نهایی شد.

قادریان در این مرحله نیز با نتیجه 8 بر 4 از سد هارپریت از هندوستان گذشت و فینالیست شد. وی دیدار پایانی با ضربه فنی مغلوب یاناربیک کنزی‌‌یف، دارنده 2 مدال برنز بازی‌های آسیایی و قهرمانی آسیا از قرقیزستان شد و به مدال نقره بسنده کرد.

در وزن 98 کیلوگرم علی علیاری پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 3 بر یک از سد بک سلطان مخمودوف از قرقیزستان گذشت و به نیمه‌نهایی رسید. وی در دور سوم (نیمه‌نهایی) در حالی‌که تا ثانیه‌های پایانی از حریفش پیش بود با نتیجه 6 بر 2 مغلوب آکیرو اوساکا از ژاپن شد و شانس حضور در فینال را از دست داد.

علیاری در دیدار رده‌بندی با نتیجه یک بر صفر یحیی ابوتبیکی از اردن را شکست داد و مدال برنز را به خود اختصاص داد. در این وزن 11 کشتی‌گیر حضور داشتند.

در وزن 130 کیلوگرم که 10 کشتی‌گیر حضور داشتند بهنام مهدی‌زاده در دور نخست با نتیجه 8 بر یک مقابل تویچیف از تاجیکستان به پیروزی رسید و راهی دور دوم شد. وی در این مرحله هم با نتیجه 7 بر 3 مقابل یونگ مین کیم، دارنده مدال طلای 2012 آسیا از کره‌جنوبی پیروز شد و جواز حضور در نیمه‌نهایی را کسب کرد.

مهدی‌زاده در این مرحله با نتیجه 8 بر 2 (با توجه به 3 اخطاره شدن حریف) از سد ژالگاسوایف از قزاقستان گذشت و به فینال راه یافت. وی در دیدار فینال با نتیجه 6 بر یک (3 اخطاره شدن حریف) از سد مورات رامونوف، دارنده مدال برنز آسیا از قرقیزستان گذشت و مدال طلا را بر گردن آویخت تا تیم ملی کشتی فرنگی ایران بدون مدال طلا، رقابت‌ها را ترک نکند.

گفتنی است، پیش از این و در روز نخست مسابقات مجتبی کریم‌فر در وزن 85 کیلو یک مدال برنز را برای ایران به ارمغان آورده بود. محسن حاجی‌پور هم در 59 کیلوگرم هشتم شده بود. محمد کریمی هم به عنوان دهمی دست یافت.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا