اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 11073 مورخ:[1393-02-07 10:59:01]
طلای نوبرانه سنگین‌وزن کشتی فرنگی آسیا بر گردن مهدی‌زاده

طلای نوبرانه سنگین‌وزن کشتی فرنگی آسیا بر گردن مهدی‌زاده

نماینده سنگین‌وزن کشورمان با پیروزی مقابل حریف قرقیز در دیدار نهایی، به مدال طلای رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا رسید.

به گزارش مازند اصناف و به نقل ازخبرگزاری فارس، در ادامه روز دوم و پایانی رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا که از صبح امروز در شهر آستانه قزاقستان آغاز شده است، نمایندگان کشورمان در 5 وزن دوم به مصاف حریفان خود رفتند که بهنام مهدی‌زاده نماینده سنگین‌وزن کشورمان با پیروزی مقابل حریف قرقیز در دیدار نهایی، به مدال طلا رسید.

در وزن 130 کیلوگرم که 10 کشتی‌گیر حضور دارند بهنام مهدی‌زاده در دور نخست با نتیجه 8 بر یک مقابل تویچیف از تاجیکستان به پیروزی رسید و راهی دور دوم شد. وی در این مرحله هم با نتیجه 7 بر 3 مقابل یونگ مین کیم، دارنده مدال طلای 2012 آسیا از کره‌جنوبی پیروز شد و جواز حضور در نیمه‌نهایی را کسب کرد.

مهدی‌زاده در این مرحله با نتیجه 8 بر 2 (با توجه به 3 اخطاره شدن حریف) از سد ژالگاسوایف از قزاقستان گذشت و به فینال راه یافت. وی در دیدار فینال با نتیجه 6 بر یک (3 اخطاره شدن حریف) از سد مورات رامونوف، دارنده مدال برنز آسیا از قرقیزستان گذشت و مدال طلا را بر گردن آویخت تا تیم ملی کشتی فرنگی ایران بدون مدال طلا، رقابت‌ها را ترک نکند.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا