اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 10864 مورخ:[1393-02-01 15:03:01]
کمالوندی: صهیونیست‌ها دنیا را ساده می‌انگارند/ اسرائیل باز هم دنبال فریبکاری است

کمالوندی: صهیونیست‌ها دنیا را ساده می‌انگارند/ اسرائیل باز هم دنبال فریبکاری است

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ضمن رد ادعای پایگاه صهیونیستی دبکا مبنی بر انتقال ۱۳۰۰ کیلوگرم اورانیوم با غنای پایین به سایت پارچین،‌ گفت: این رژیم باز هم به دنبال فریبکاری است، اما به زودی رسوا شده و همه چیز برای جهانیان روشن می‌شود.

به گزارش مازند اصناف بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی در گفت‌وگو با خبرنگار هسته‌ای خبرگزاری فارس در واکنش به مطلب منتشر شده در پایگاه صهیونیستی «دبکا» که مدعی انتقال ۱۳۰۰ کیلوگرم اورانیوم با غنای پایین به سایت نظامی پارچین شده است، با بیان اینکه صهیونیست‌ها خیلی دنیا را ساده فرض کرده‌اند، گفت: رژیم صهیونیستی در حال ضرر است و به نظر می‌رسد که صهیونیست‌ها به خاطر وضعیتی که در آن گرفتار شده‌اند، سعی می‌کنند دنیا را فریب دهند.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران به دنبال اعتماد سازی با دنیاست و با حوصله زیاد در حال پاسخ دادن به برخی ابهامات و سوالاتی است که خیلی از این سوالات را سال‌ها رژیم صهیونیستی مطرح کرده، عنوان کرد: پس از مطلع شدن دنیا از برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ایران قطعاً رژیم صهیونیستی رسوا خواهد شد و طبیعتا همگان آمار و ارقامی را که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ایران منتشر می‌کند را با ادعاهای دروغین صهیونیست‌ها مقایسه می‌کنند و همه چیز برای جهانیان روشن خواهد شد.

کمالوندی این ادعای پایگاه صهیونیستی دبکا را فاقد ارزش جواب دادن دانست، گفت: این مطالب را باید برای استفاده در محافل سیاسی به عنوان جوک استفاده کرد، چون کار رسانه‌ی یک کار حرفه‌‌ای است.

به گفته وی طرح این گونه ادعاهای واهی بیش از پیش چهره واقعی صهیونیست‌ها را نشان خواهد داد و مشخص می‌شود که اخباری که در گذشته منتشر می‌کردند از همین جنس و دروغین بوده است.

کمالوندی با ذکر این نکته که رژیم صهیونیستی موافق تنش زدایی ایران با دنیا و عادی سازی روابط کشورهای غربی با جمهوری اسلامی ایران نیست، خاطرنشان کرد: این رژیم با انجام برخی اقدامات درصدد ایجاد اخلال در این روند است.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی در پایان اظهار داشت: رژیم صهیونیستی در حال حاضر سعی و تلاش مذبوحانه‌ای می‌کند و مردم ایران هم به خوبی اطلاع دارند که این رژیم در حال جان دادن است و این حرکت اخیر صهیونیست‌ها نیز از این جنس می‌باشد.

گفتنی است، پایگاه صهیونیستی «دبکا» روز یکشنبه در ادامه سناریوسازی اسرائیل در مورد برنامه هسته‌ای ایران، تهران را به تلاش برای غنی‌سازی در سایت نظامی «پارچین» متهم کرد.

این پایگاه در راستای اظهارات دیروز مقامات اسرائیل، صحبت‌های اخیر «علی‌اکبر صالحی» رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در مورد حل مسئله نیروگاه آب سنگین اراک و خنثی‌سازی نیمی از ذخایر اورانیوم 20درصد را «فریبکارانه» خوانده و ادعا کرده که ایران 1300 کیلوگرم از اورانیوم با غنای پایین خود را به «پارچین» منتقل کرده و با نصب 1630 سانتریفیوژ در آن محل، قصد دارد به غنی‌سازی بیشتر این اورانیوم بپردازد.

ادعای دبکا در حالی مطرح می‌شود که کارشناسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکنون 2 بار از سایت نظامی پارچین دیدار کرده و به عدم ارتباط آن با برنامه هسته‌ای ایران اذعان کرده‌اند.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا