اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 10830 مورخ:[1393-01-31 14:58:01]
غربی‌ها به جای تشکر از ما در برخورد با قاچاقچیان علیه ما بیانیه صادر می‌کنند

غربی‌ها به جای تشکر از ما در برخورد با قاچاقچیان علیه ما بیانیه صادر می‌کنند

رئیس قوه قضائیه با اشاره به نسخه‌های غیرتوحیدی غربی‌ها، گفت: آن‌ها به جای اینکه از ما به خاطر برخورد با قاچاقچیان تقدیر و تشکر کنند علیه ما بیانیه حقوق بشری صادر می‌کنند.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از فارس آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در بخش دیگری از سخنان امروز خود در جمع فرماندهان نیروی انتظامی کشور به موضوع امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت: امروز این مقوله به یکی از دغدغه‌های ملت خداجو و توحیدی ما تبدیل شده است.

وی گفت: توصیه‌های زیادی در قرآن و روایات به موضوع امر به معروف و نهی از منکر شده است اما چنانچه باید و شاید این موضوع مورد توجه قرار نگرفته و این مسئله انسانی اسلامی جایگاه خود را نداشته است.

وی گفت: امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همه آحاد ملت است هر چند که به لحاظ حکومتی و قانونی بخش‌هایی از کشور مسئولیت بیشتری در این زمینه دارند.

آملی لاریجانی خطاب به فرماندهان نیروی انتظامی گفت: از آنجا که نیروی انسانی ضابط قوه قضائیه شناخته می‌شود ما از این نیرو توقع داریم تا این مقوله فراموش نشود و به موضوع امر به معروف و نهی از منکر بیش از پیش توجه شود.

آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در بخش پایانی سخنان خود به امنیت پایدار اشاره کرد و گفت: ما می‌دانیم که هرگونه اصلاحات اگر قرار باشد رقم بخورد به آن شرط رقم می‌خورد که نگاه ما عوض شده و ما یک نگاه توحیدی به موضوع داشته باشیم.

وی گفت: هرچند ناجا، نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات و قوه قضائیه کارشان را به درستی انجام دهند اما نگاه ما نگاه توحیدی نباشد نمی‌توانیم امنیت را در کشور پایدار کنیم و آن را توسعه دهیم. همانطور که در همه طول تاریخ این موضوع ادامه داشته است.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به این نکته که در دنیا معیارهای متفاوتی در جوامع وجود دارد، گفت: اینها نگاهشان توحیدی و ایمانی نبوده و به دستورات اخلاقی قرآن توجه ندارند در حالی که اگر ما نگاهمان به حق‌تعالی باشد دیگر نیازی به غرب نداشته و نباید در موضوعات مختلف به دنبال آنها برویم و خدای ناکرده آنها را تبلیغ کرده و برای آوردنشان به داخل کشور تلاش کنیم.

وی به سبک زندگی و ضرورت توجه به آن که از سوی مقام معظم رهبری مورد اشاره قرار گرفته اشاره کردند و گفتند نحوه حیات ما باید حیات طیبه باشد و این حیات در سایه توجه به قرآن و تعالیم قرآنی و ایمانی محقق می‌شود.

وی به تلاش غرب در مورد هجمه قرار دادن ایران آن هم در چند ماه اخیر و به واسطه حقوق بشری اشاره کرد و گفت: آنها به ما خرده می‌گیرند که چرا قصاص می‌کنید در حالی که در کنارش نسخه می‌نویسند که باید به هم‌جنس‌بازان اجازه زندگی و فعالیت بدهید.

وی گفت: آنها به جای اینکه از ما به واسطه برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر تشکر و تقدیر کنند که کشورشان از لوث مواد مخدر پاک مانده می‌آیند و ما را به خاطر اعدام قاچاقچیان مواد مخدر محکوم می‌کنند.

وی گفت: برای ما اصلا اهمیتی ندارد که اینها چه چیزی می‌گویند زیرا اینها در مقابل قرآن و حق‌تعالی که برای ما مسیر زندگی را مشخص کرده‌اند هیچ اهمیتی ندارد.

وی گفت: آنها به خیال خودشان برای انسان مسیر زندگی مشخص می‌کنند در حالی که تنها کسی می‌تواند برای انسان مسیر زندگی مشخص کند که انسان را خلق کرده و آن کسی نیست جز حق‌تعالی.

وی گفت: باید از غرب پرسید شما که داعیه کرامت انسان و حفظ این کرامت را دارید آیا این کرامت را در همجنس‌بازی می‌بینید؟

آملی لاریجانی خاطرنشان کرد: برخی مشروعیت نظام‌ها را در رای مردم می‌بینند اما ما معتقدیم رای مردم در به فعلیت رساندن یک نظام مشروعیت دارد.

وی گفت: مگر در خوبی و بدی یک فعل رای مردم تاثیر‌گذار است که آنها برای مشروعیت یک نظام رای مردم را باعث مشروعیت می‌دانند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه متاسفانه امروز در برخی از دانشگاه‌ها برخی از اساتید اقدامات اشتباهی انجام می‌دهند، گفت: امروز در دانشگاه‌های حقوق ما همین مسائل غربی‌ها درباره حقوق جزا مطرح می‌شود که ما می‌دانیم آبشخور آنها در کجا و نگاه غربی در پس ذهن آنها وجود دارد.

آیت‌الله آملی لاریجانی خاطرنشان کرد: نمی‌توانیم در منازل خود را باز کرده و اجازه ورود ماهواره بدهیم و سپس توقع داشته باشیم که نماز صبح فرزندانمان قضا نشود.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا