اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 10780 مورخ:[1393-01-29 15:45:01]
              جزییاتی از ترور یک پدر شهید در ایرندگان

جزییاتی از ترور یک پدر شهید در ایرندگان

یک منبع آگاه از جزییات تیراندازی که چهارشنبه گذشته در ایرندگان رخ داد و منجر به قتل یک مادر و فرزندش شد خبر داد.

به گزارش مازند اصناف: از دانا به نقل از عصر هامون، این منبع آگاه اظهار داشت : شامگاه چهارشنبه گذشته چند فرد مسلح در روستای باغک ایرندگان اقدام به بستن جاده می کنند  که پس از بستن مسیر جاده جلوی خودروی پژو ۴۰۵ اسحاق ایرندگانی ( پدر شهید یعقوب ایرندگانی ) را گرفته و اقدام به رگبار به طرف وی و همراهانشان می کنند .


این منبع آگاه که نخواست نامش فاش شود ، تصریح کرد : متاسفانه دراین درگیری دختر و نوه ی دختری اسحاق ایرندگانی با هویت ” ن ” و ” خ ” ۱۶ و ۱۸ ساله ، کشته می شوند .

وی بیان کرد : ضاربین مسلح پس از تیراندازی از محل حادثه متواری شدند و روستائیان جنازه ها را به آبادی رسانده اند .

این منبع آگاه در پایان اظهار داشت : علت این حادثه اختلافات طایفه ای نبوده است زیرا این افراد با کسی درگیری نداشته و این اقدام ، کار افراد خداناشناس وشرور می باشد ولی با این وجود جزئیات آن توسط نهادهای امنیتی و قضایی در حال بررسی است.

قابل ذکر است که اسحاق ایرندگانی پدر شهید یعقوب ایرندگانی بوده است که شهید یعقوب ایرندگانی یکی از فرهنگیان، رئیس شورای بخش ایرندگان ، رئیس مجتمع آموزشی ، معتمد و ریش سفید ایرندگان و مسئول پایگاه بسیج هیتکر ایرندگان بوده است که چندی پیش در مقابل اداره آموزش و پرورش خاش توسط افراد ناشناس به رگبار بسته شده بود .

در همین راستا، حمید رضا پشنگ نماینده مردم خاش ، میرجاوه و نوک آباد در مجلس شورای اسلامی پیرامون ناامنی های شهرستان خاش و استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت :متولی امنیت دراستان نیروی انتظامی می باشد و متولیان تامین امنیت استان باید پاسخگو باشند که علت اصلی ورود سلاحهای غیر مجاز به استان چیست ؟

وی ادامه داد:به علت ورود سلاح به استان اکثر نزاع های و درگیری شخصی منجر به قتل می شود که این امر سبب ایجاد هرج و مرج دراستان و کشور می شود که ادامه این روند به صلاح استان نمی باشد .

پشنگ بااشاره به تذکری که چندی پیش به وزیر کشور پیرامون تامین امنیت استان داده است افزود:ما به عنوان نماینده مردم وظیفه خود می دانستیم که نسبت مشکلات مردم استان به مسئولین تذکر دهیم و مسئولین مربوطه می بایست جوابگوی مطالبات به حق مردم و نمایندگان مردم استان باشند .

» برچسب ها : , ترور , پدر , شهید , ترور , پدر , شهیدمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا