اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 10724 مورخ:[1393-01-25 10:43:01]
 نامه نمایندگان اصفهانی به روحانی در انتقاد از دفن ریچارد فرای در اصفهان

نامه نمایندگان اصفهانی به روحانی در انتقاد از دفن ریچارد فرای در اصفهان

جمعی از نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به حسن روحانی، خواستار جلوگیری از دفن ریچارد فرای در این شهر شدند.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از خبرگزاری فارس‌، جمعی از نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای به حسن روحانی رئیس‌جمهور نسبت به دفن ریچارد فرای در این شهر انتقاد کرده و خواستار جلوگیری از این اقدام شدند.


متن این نامه بدین ‌شرح است:

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

جناب حجت الاسلام دکتر روحانی

سلام علیکم

احتراماً ضمن عرض تبریک به‌مناسبت سال جدید و تشکر از زحمات حضرت‌عالی و همکاران محترمتان

با توجه به مسائل مطرح‌شده پیرامون انتقال احتمالی جسد جاسوس آمریکایی ریچارد فرای و طراحی دفن ایشان در اصفهان، به اطلاع می‌رساند با توجه به فضای فرهنگی و اعتقادی و سیاسی اصفهان و طرح این موضوع در اجتماعات مذهبی به‌خصوص در نمازجمعه این هفته اصفهان توسط حضرت آیت‌الله مهدوی نماینده محترم مردم اصفهان در مجلس خبرگان و امام جمعه موقت استان و عکس‌العمل شدید مردم شریف استان و جریحه‌دار شدن غیرت دینی و ملی مردم، انتظار می‌رود حضرت‌عالی با تدبیر خود دستوری لازم به وزارت خارجه و اطلاعات و میراث فرهنگی صادر فرمایند که به هیچ عنوان تن به این ننگ دیپلماتیک و تحمیل زورمدارانه ندهند که با عکس‌العمل شدید کنترل نشده مردمی مواجه خواهید شد.

و اگرچه ریشه‌های این تحمیل در دولت‌های قبلی ایجاد شده ولی در شرایط فعلی اصلاً نباید این تحمیل را پذیرفت لذا ما نمایندگان مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با ارسال این نامه تکلیف اولیه خود را به‌نمایندگی افکار عمومی مردم همیشه مبارز و غیرتمند و متدین استان انجام داده و هشدار لازم را ارائه و در آینده متناسب با عملکرد دولت وظایف خود را قاطعانه انجام خواهیم داد.

این نامه به امضاء حجت‌الاسلام احمد سالک، حسینعلی حاجی‌دلیگانی، حسن کامران، مجید منصوری، علی ایران‌پور، حجت‌الاسلام موسوی لارگانی، نیره اخوان، حمیدرضا فولادگر رسیده است.

ــ رونوشت: دفتر مقام معظم رهبری، ستادکل نیروهای مسلح، وزیر امور خارجه، وزیر اطلاعات، شورای هماهنگی ائمه جمعه کشور،‌ امام جمعه اصفهان آیت‌الله طباطبایی، استاندار اصفهان، ائمه جمعه موقت استان: آقایان میردامادی و مهدوی، شورای شهر اصفهان، شهردار اصفهان

 
» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا