اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 10497 مورخ:[1393-01-18 10:37:01]
 ظریف و تیم هسته‌ای راهی وین شدند

ظریف و تیم هسته‌ای راهی وین شدند

وزیر امور خارجه کشورمان به همراه تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای به منظور شرکت در مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ راهی اتریش محل برگزاری این دور از مذاکرات شدند.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از خبرگزاری فارس به وین، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به همراه تیم مذاکره کننده هسته‌ای به منظور شرکت در سومین دور مذاکرات ایران و 1+5 درباره راه‌حل جامع برنامه هسته‌ای ایران، تهران را به مقصد وین محل برگزاری این دور از مذاکرات ترک کرد.


سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت خارجه،‌ مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه، حمید بعیدی‌نژاد مدیرکل امور سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه، داود محمدنیا مشاور حقوقی وزیر امور خارجه، محمد امیری مدیرکل امور پادمان‌های سازمان انرژی اتمی و پژمان رحیمیان مدیرکل حوزه ریاست سازمان انرژی اتمی ترکیب تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران را تشکیل می‌دهند.

یک تیم مشاور حقوقی شامل امیرحسین زمانی‌نیا، جمشید ممتاز و چند نفر دیگر تیم مذاکرات کننده را در این سفر همراهی می‌کنند.

نشست وین 3 قرار است از روز سه‌شنبه 19 فروردین ماه به مدت 2 روز در شهر وین برگزار شود.

امشب نیز ظریف و کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بر سر میز شام به رایزنی درباره این دور از گفت‌وگوها خواهند پرداخت.

دسترسی ایران به فناوری، بازار تجارت و منابع بانکی، نحوه نظارت و بازرسی و زمان دوره نهایی در دستورکار این دور از مذاکرات قرار دارد.

مذاکرات کارشناسی ایران و 1+5 درباره گام پایانی توافقنامه ژنو نیز روز پنجشنبه 14 فروردین ماه به مدت سه روز در شهر وین برگزار و به این مباحث و مباحث باقیمانده از وین 2 پرداخته شد.

مذاکرات وین 2 روزهای 27 و 28 اسفندماه 1392 در شهر وین برگزار و به مباحثی چون غنی سازی، رآکتور آب سنگین اراک، تحریم‌ها و همکاری‌های بین‌المللی در زمینه فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای پرداخته شد.

ظریف در خصوص مذاکرات بعدی درباره راه‌حل جامع نیز عنوان کرد: قرار است در جلسه اردیبهشت کار مذاکره را شروع کنیم و اگر امکان باشد وارد تدوین سند نهایی شویم. یعنی سه ماه اول مذاکرات جامع را به بحث و سه ماه دوم را به مذاکره و تدوین بگذرانیم و در صورت وجود حسن نیت و اراده سیاسی، بتوانیم این موضوع را حل و فصل کرده و به نتیجه برسانیم و بعد وارد اجرای این تفاهم شویم.

ایران و 1+5 در نشست وین یک توافق کردند که تا تیرماه (پایان دوره زمانی گام اول توافق ژنو) پنج تا شش جلسه برگزار کنند که دور اول و دوم آن در وین برگزار شد.

 
» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا