اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 10441 مورخ:[1393-01-17 08:43:01]
دلایل گرانی مرغ در ایام عید/ مرغداران ارزان فروختند
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران :

دلایل گرانی مرغ در ایام عید/ مرغداران ارزان فروختند

 در حالی قیمت مرغ قبل از عید کیلویی 6400 تومان بود که در عید به کیلویی 7500 تومان و در برخی خرده‌فروشی‌ها حتی به 7900 تومان رسید، مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران می‌گوید: مرغداران به همان قیمت قبلی فروختند، اما بازار کنترل نشد.

به گزارش مازند اصناف همایون دارابی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در پاسخ به این پرسش که چرا قیمت مرغ در عید افزایش یافت؟ گفت: قیمت مرغ درب مرغداری هیچ افزایشی نیافت، اما به دلیل افزایش تقاضا و نیز عدم کنترل بازار قیمت افزایش یافت.


مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران افزود: در روزهای تعطیلی عید بخش حمل و نقل و کشتارگاه‌ها  کارشان را به نسبت هماهنگی قبل انجام ندادند و به همین دلیل چند روزی در انتقال مرغ از شهرستان‌ها به تهران مشکل ایجاد شد.

وی ادامه داد: قیمت مرغ درب مرغداری از ماه‌ها پیش کیلویی 4 هزار و 300 تا 4 هزار و 800 تومان بوده و تغییری نکرده است.

دارابی در پاسخ به اینکه این قیمت با توجه به قیمت درب مرغداری، قیمت مرغ در بازار خرده‌فروشی باید چقدر باشد؟ گفت: اگرچه مرغ 22 تا 28 درصد نسبت به وزن افت دارد، اما قیمت حاضر مرغ در خرده‌فروشی با قیمت درب مرغداری تناسبی ندارد.

گفتنی است در حالی که قیمت مرغ قبل از عید کیلویی 6 هزار و 400 تومان بود در ایام عید به کیلویی 7 هزار و 500 تومان و در برخی مکان‌ها به 7 هزار و 900 تومان نیز رسید.

به گفته مسئولان عرضه مرغ کافی است، اما عدم مدیریت و پیش‌بینی حمل و نقل کشتار‌گاه‌ها و ناهماهنگی بخش خدمات قیمت مرغ در بازار افزایش یافته است.

 
» برچسب ها : , دلایل , گرانی مرغ , ایام عید , دلایل , گرانی مرغ , ایام عیدمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا