اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 10370 مورخ:[1393-01-14 19:53:01]
 فاطمیه مبارزه با پیچیده‌ترین نوع نفاق است

فاطمیه مبارزه با پیچیده‌ترین نوع نفاق است

مشاور نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: فاطمیه مبارزه با پیچیده‌ترین نوع نفاق است.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از خبرگزاری فارس ، حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان بعد از ظهر امروز در جمع عزاداران فاطمی در حسینیه پیروان شهدای کربلا شهرری با تأکید بر اینکه در هر جامعه‌ای که ارزش‌ها مطرح باشد مشکل نفاق هم در آن جامعه دیده می‌شود، گفت: یکی از مشکلات مهم جامعه اسلامی مشکل نفاق است.


مشاور نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها اظهار داشت: در جامعه دینی به جهت ارزش‌هایی که قائل هستند، نفاق هم رویت می‌شود، دین زمینه نفاق را ایجاد می‌کند و دین مبین اسلام به دلیل اینکه ارزش‌های بیشتری را قائل است زمینه نفاق در آن بیش از ادیان دیگر است.

وی با تأکید بر اینکه نفاق همواره در طول دوران حیات بشر بوده است، عنوان کرد: هرگاه در جامعه‌ای یک سلسله ارزش‌ها وجود داشته باشد نفاق نیز در آن جامعه است و افرادی تظاهر به اعتقاد به ارزش‌ها می‌کنند.

استاد حوزه و دانشگاه افزود: امروز در جوامع غربی دین مطرح نیست اما به اصطلاح برای موضوعاتی همچون حقوق بشر و ... ارزش قائل می‌شوند و به‌طبع برای این ارزش‌هایی که مطرح می‌کنند نفاق هم است.

وی ادامه با اشاره به اینکه امروزه هرگاه فردی در جامعه غربی روی کار می‌آیند کاملاً با دو چهره از این ارزش‌ها دفاع می‌کنند، بیان داشت: در غرب اگر یک رئیس کشور و یا یک مقام مسئول آن‌ها از آزادی سخن به میان آورد به واقع او به‌دنبال اسارت است، اگر از حقوق بشر مطلبی را عنوان کرد به‌طبع قصد مبارزه با حقوق بشر را دارد.

پناهیان بیان داشت: هرگاه سردمداران منافق صفت غربی از صلح دم زدند بدانید آن‌ها از جنگ، خونریزی و ظلم و ستم صحبت می‌کنند. بنابراین در جوامع غربی هم نفاق است و نفاق مختص جامعه دینی نیست.

مشاور نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: در هر جامعه‌ای که ارزش مطرح شود افرادی به آن ارزش تظاهر می‌کنند ولی عملاً مخالف آن ارزش هستند. در جامعه دینی هم افرادی هستند که تظاهر به ارزش‌ها می‌کنند ولی به‌واقع اعتقاد دیگری دارند.

استاد حوزه و دانشگاه اظهار داشت: دین مبین اسلام بیش از ادیان دیگر با نفاق مهربان‌تر عمل می‌کند.

پناهیان با اشاره به آیه اول سوره منافقون گفت: نان برخی افراد در ارزش‌ها است. منافقان اگر توان داشته باشند بر علیه ارزش‌ها اقدام می‌کنند و اگر نتوانند با همان لباس ارزش‌ها در جامعه ظاهر می‌شوند.

مشاور نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تصریح کرد: در جامعه دینی به دلیل اینکه ارزش‌ها بیشتر است نفاق نیز بیشتر است. در جامعه دینی قیل یک انسان برابر تمام بشر است ولی در جوامع غربی یک قتل را با ادعای حقوق بشری که دارند اقدامی بد می‌دانند. بنابراین به دلیل اینکه در جامعه دینی حرمت خون انسان خیلی بالاتر است در این فضا اگر کسی به سمت یک انسان برود منافق‌انه‌تر عمل می‌کند.

وی ادامه داد: ارزش‌ها سبب می‌شود گناه بشر بیشتر شود. در جامعه دینی ارزش‌ها بیشتر است و در جامعه دینی پرده پوشی بر روی خطاکاران خیلی بیشتر است.

پناهیان با اشاره به سیره پیامبر صلی‌الله علیه و آله در مواجه با منافقان و رافت حضرت در مقابله با آن‌ها عنوان کرد: ولی خدا بزرگوارانه با منافقان برخورد می‌کنند. 

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به رافت و بزرگواری امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب در مقابله با منافقان عنوان کرد: هرگاه 10 درصد از بزرگواری و رافت امام راحل و رهبر معظم انقلاب را برای سیاست‌مداران و روشنفکران عالم بیان می‌کنیم آن‌ها باور نمی‌کنند و می‌گویند این یک معجزه است.

مشاور نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به وقایع فاطمیه تصریح کرد: نفاق در فاطمیه بسیار بالا بود و فاطمیه مبارزه با پیچیده‌ترین نوع نفاق است.

این گزارش حاکی است، هیئت پیروان شهدای کربلا شهرری همزمان با عزاداران فاطمی در قالب دسته عزاداری با حضور در خیابان‌های جنوب پایتخت به اقامه عزا پرداخت و در ادامه با حضور در حسینیه این هیئت با اجرای برنامه‌های فرهنگی سخنرانی حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان و مدیحه سرایی ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام به اقامه عزا پرداخت.

 
» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا