اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 10318 مورخ:[1393-01-13 19:53:01]
 حضرت زهرا(س) در راه دفاع از حریم ولایت به شهادت رسید

حضرت زهرا(س) در راه دفاع از حریم ولایت به شهادت رسید

عضو هیئت علمی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: حضرت زهرا(س) در زمینه دفاع از ولایت و حریم امامت نهایت تلاش را انجام دادند و در نهایت نیز در راه دفاع از حریم ولایت و امامت به مقام شهادت رسید.

 به گزارش مازند اصناف حجت‌الاسلام محمد مهدی نادری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) اظهار داشت: براساس روایتی از امام صادق(ع)، حضرت زهرا(س) دارای چنان جلال و کمالی است که فوق آن جلال و کمال وجود ندارد بنابراین این امر نشان‌دهنده عظمت شخصیت حضرت زهرا(س) است.

وی خاطرنشان کرد: تمام توجه حضرت زهرا(س) در هنگام عبادت به ذات اقدس متعال بود و اکثر ساعات شبانه‌روز را به عبادت خدا اختصاص می‌داد.

عضو هیئت علمی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با اشاره به ویژگی‌های دیگر حضرت زهرا(س) گفت: این بانوی بزرگوار در زمینه شوهرداری، اداره خانه و تربیت فرزندان الگوی نمونه است.

وی با بیان اینکه حضرت زهرا(س) در طول زندگی خود هیچگاه درخواستی از امیرمومنان(ع) نداشت، گفت: حضرت در همه زمینه‌ها وضعیت خانواده را در نظر می‌گرفت و در اداره خانه و تربیت فرزندان کوشا بودند.

نادری، اطاعت و تابعیت از مقام ولایت را صفات دیگر حضرت زهرا(س) عنوان کرد و افزود: حضرت زهرا(س) اطاعت از امیر مومنان(ع) را به عنوان امام واجب می‌دانست و در مسائل دینی و اجتماعی کاملا گوش به فرمان امام بود.

وی خاطرنشان کرد: حضرت زهرا(س) در زمینه دفاع از ولایت و حریم امامت نهایت تلاش را انجام دادند و این وظیفه به طور مطلوب عملیاتی شد و در نهایت نیز در راه دفاع از حریم ولایت و امامت شهادت ایشان رقم خورد.

عضو هیئت علمی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با اشاره به تضییع حق حضرت زهرا(س) از فدک گفت: فدک سرزمین حاصل‌خیزی بود که پیامبر اکرم(ص) به حضرت زهرا(س) بخشیده بود ولی پس از رحلت پیامبر اکرم(ص) دست ایشان را از فدک کوتاه کردند.

وی خاطرنشان کرد: حضرت زهرا(س) با حضور در مسجد خطبه فدکیه را ایراد کردند که در نتیجه آن خلیفه اول ناچار شد که سند فدک را به حضرت بازگرداند.

نادری یادآور شد: حضرت زهرا(س) در زمینه دفاع از حریم ولایت تا جایی که در توانشان بود در برابر تعرض به حق خلافت امیرمومنان(ع) ایستادگی کردند و 40 روز متوالی هر روز صبح به خانه مهاجر و انصار می‌رفتند و در زمینه احقاق حق امیر مومنان(ع) تلاش می‌کردند.

 
» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا