اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 10253 مورخ:[1393-01-12 11:32:01]
 روسیه در نشست شورای امنیت در مورد کریمه شرکت نکرد

روسیه در نشست شورای امنیت در مورد کریمه شرکت نکرد

نمایندگی دائم روسیه در سازمان ملل از شرکت در نشست غیررسمی شورای امنیت برای بررسی وضعیت کریمه خودداری کرده و این ابتکارعمل را تلاش دیگری برای انحراف اذهان جهانی از مشکلات واقعی در اوکراین ارزیابی کرد.

مازند اصناف : به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، روسیه روز دوشنبه در نشست غیررسمی نمایندگان دائم کشورهای عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد اوکراین شرکت نکرد، چرا که معتقد است بررسی وضعیت حقوق بشر و آزادی مطبوعات در جمهوری خودمختار کریمه که بعد از برگزاری همه پرسی 16 ماه مارس به فدراسیون روسیه پیوسته، کاملا بی‌مورد است.


این نشست به ابتکارعمل جمهوری لیتوانی برگزار شده بود.

در نامه نمایندگی دائم روسیه به ریاست شورای امنیت سازمان ملل در توضیح عدم حضور در این نشست تاکید شده است: وضعیت حقوق بشر و آزادی مطبوعات در هر یک از مناطق فدراسیون روسیه، از جمله جمهوری خودمختار کریمه، در چارچوب مسئولیت‌های شورای امنیت قرار نداشته و به عقیده مقامات مسکو، بررسی این مسائل هیچ پایه و اساسی ندارد.

در این سند یادآوری شده است که برگزاری چنین نشست‌هایی به اعتبار شورای امنیت و در مجموع سازمان ملل متحد آسیب وارد خواهد کرد. 

نمایندگی روسیه در نیویورک در خاتمه یادآور شده است: ابتکارعمل کشور لیتوانی برای برگزاری این نشست تنها تلاش دیگری برای منحرف کردن اذهان جامعه جهانی از مشکلات جدی در اوکراین است. واضح است که هدف از این نشست ارزیابی غیرواقعی دیگری از روند اوضاع در منطقه و براه انداختن «یک شوی تبلیغاتی دیگر» است و به همین دلیل فدراسیون روسیه در چنین نشستی شرکت نخواهد کرد.

 
» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا