اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 10221 مورخ:[1393-01-11 13:08:01]
 شاخص کل بورس ۷۸ هزار و ۷۴۱ واحد شد/ معامله ۴۰۷ میلیون برگ سهم

شاخص کل بورس ۷۸ هزار و ۷۴۱ واحد شد/ معامله ۴۰۷ میلیون برگ سهم

شاخص کل بورس در پایان معاملات آخرین روز کاری خود در هفته، با تداوم روند افزایشی، ۲۷۲ واحد دیگر صعود کرد و به ۷۸ هزار و ۷۴۱ واحد رسید.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از خبرگزاری فارس، در جریان معاملات امروز بازار سهام در بورس اوراق بهادار تهران، شاخص کل با افزایش 272 واحدی از نیمه 78 هزار واحد هم عبور کرد.


این افزایش شاخص به مدد تاثیر مثبت شرکت‌های پالایشی و بانکی بود به طوری که پالایش نفت بندرعباس 136 واحد، بانک تجارت 34 واحد، بانک ملت 10 واحد و ملی صنایع مس ایران 29 واحد تاثیر افزایشی داشت.

ارزش بازار نیز با افزایش حدود یک هزار میلیارد تومانی به بیش از 384 هزار میلیارد تومان رسید و 407 میلیون برگ سهم به ارزش‌140 میلیارد تومان مورد معامله قرار گرفت.

امروز نماد معاملاتی بانک تجارت پس از افزایش سرمایه بیش از 160 درصدی با اقبال خوب سهامداران به تالار شیشه‌ای بازگشت و ضمن افزایش 2 درصدی قیمت، 34 درصد تاثیر مثبت بر شاخص گذاشت؛ اخیرا نیز در ساختار هیأت مدیره و مدیرعامل این بانک تغییراتی ایجاد شد که بازار به آن واکنش مثبت نشان داده است.

بر اساس این گزارش، در معاملات بورس تهران نماد داروسازی اکسیر سیمان داراب، محورسازان ایران خودرو، گسترش صنایع و خدمات کشاورزی، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو، سیمان کارون، مهندسی نصیر ماشین بیشترین افزایش قیمت را در مقابل نماد توسعه شهری توس گستر، قند هگمتان، صنایع شیمیایی فارس، دوده صنعتی فارس، گروه مپنا، کابل البرز و سخت آژند بیشترین کاهش قیمت را داشت.

در فرابورس ایران هم شاخص با افزایش 9 واحدی به بیش از 781 واحد رسید که پالایش نفت تهران پالایش نفت لاوان، پتروشیمیی نارون، پتروشیمی جم، پالایش نفت شیراز، تولید برق عسلویه مپنا، آهن فولاد ارفع، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، بانک خاورمیانه، فولاد صبا نور، توکاریل و نفت ایرانول بیشترین تاثیر افزایشی را داشته است.

در این بازار صنایع غذایی مینو، پالایش نفت لاوان، کی بی سی، فولاد ارفع، بازرگانی تولیدی مرجان، روان‌فناور وسرمایه‌گذاری تدبیرگران فارس و خوزستان، بیشترین افزایش قیمت و در واقع تسهیلات خرید مسکن، فروردین نود، کویر تایر، توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی، همکاران سیستم، صنایع فولاد آلیاژی یزد، پتروشیمی خراسان و ذوب‌آهن اصفهان بیشترین کاهش قیمت را داشت.
» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا