اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 10217 مورخ:[1393-01-11 12:51:01]
رانندگی در حالت خواب‌آلودگی و سبقت غیرمجاز «حرام شرعی» است
حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی در دیدار رئیس پلیس راهور ناجا:

رانندگی در حالت خواب‌آلودگی و سبقت غیرمجاز «حرام شرعی» است

حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: از نظر بنده رانندگی در حالت خواب‌آلودگی و سبقت غیرمجاز حرام شرعی است و رانندگان باید به این نکته توجه داشته باشند.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از  فارس، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار با سردار اسکندر مومنی رئیس پلیس راهور ناجا با اعلام این مطلب افزود: برای جمهوری اسلامی یک عیب محسوب می‌شود که در میان کشورهایی قرار بگیرد که تعداد کشته‌های آنها بالا است.


وی به آمار تصادفات اشاره کرد و گفت: از نظر بنده سبقت غیرمجاز و رانندگی در حالت خواب‌آلودگی حرام شرعی به حساب می‌آید.

آیت‌الله مکارم شیرازی به اخلاق اسلامی اشاره کرد و گفت: شعاری که پلیس با عنوان گذشت و صبوری برای امسال انتخاب کرده جزء اخلاق اسلامی است و باید مردم عزیزمان به این نکته توجه داشته باشند.

وی با اشاره زحمات پلیس راهور در ایام نوروز گفت: کار شما یک کار کلیدی است و با جان مردم سر و کار دارید.

این مرجع تقلید با بیان اینکه حضور پلیس راهور در صحنه بسیار چشمگیر بوده است، تصریح کرد: این حضور نشان می‌دهد که پلیس راهور از همه امکانات برای حفظ جان مردم استفاده کرده است و این حضور آبرویی برای جمهوری اسلامی بود.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه مرگ حتی یک نفر هم برای ما دردناک است گفت: باید به گونه‌ای عمل کرد که حتی یک نفر هم در جاده‌های کشور کشته نشود. 

آیت‌الله مکارم شیرازی خطاب به تمام کسانی که با وسایل نقلیه به مسافرت می‌روند، گفت: اسلام برای جان انسان اهمیت فوق‌العاده‌ای قائل است و حتی برای یک خراش هم دیه قائل شده است.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه اگر آمار کشته‌ها در کشور ما بالا برود آبروی نظام در خطر است، گفت: گذشت و صبوری متن اسلام است و شما باید صبر و گذشت داشته باشید و خداوند نیز شما را یاری خواهد کرد. 
» برچسب ها : , رانندگی در حالت خواب‌آلودگی , سبقت غیرمجاز , «حرام شرعی , رانندگی در حالت خواب‌آلودگی , سبقت غیرمجاز , «حرام شرعیمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا