اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 10085 مورخ:[1393-01-07 07:21:01]
 آغاز جشن جهانی نوروز در کابل/رئیس جمهور ایران وارد کابل شد

آغاز جشن جهانی نوروز در کابل/رئیس جمهور ایران وارد کابل شد

 حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان وارد کابل شد و مورد استقبال «محمدکریم خلیلی» معاون دوم کرزی قرار گرفت.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از  فارس در کابل، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در رأس یک هیئت بلند پایه برای شرکت در جشن جهانی نوروز وارد کابل شد و مورد استقبال محمدکریم خلیلی معاون دوم کرزی قرار گرفت.

وی صبح امروز پیش از عزیمت به افغانستان در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه اساس و هدف این سفر شرکت در جشن جهانی نوروز با حضور سران و مقامات هشت کشور منطقه است، گفت: امسال این جشن که برای احیای سنت دیرینه و مورد احترام نوروز برگزار می‌شود، در کابل خواهد بود.

روحانی در ادامه گفت: در این سفر علاوه بر شرکت در جشن جهانی نوروز یک ملاقات 3 جانبه بین سران ایران، افغانستان و تاجیکستان به عنوان کشورهای فارسی زبان برگزار می‌شود که در آن مسائل فرهنگی، اقتصادی و سیاسی مربوطه مورد بحث قرار می‌گیرد.

رئیس جمهور افزود: همچنین یک نشست چهارجانبه با حضور رؤسای جمهوری ایران، افغانستان، تاجیکستان و پاکستان برگزار خواهد شد.

از صبح امروز شهر کابل حال و هوای دیگری به خود گرفته و گروه‌های مختلف با قومیت‌های متفاوت برای برگزاری جشن جهانی نوروز در کاخ ریاست جمهوری افغانستان گرد هم جمع شده و با انجام بازی‌های محلی جشن نوروز را آغاز کرده‌اند.

پیش از این قرار بود جشن جهانی نوروز در منطقه زیبا و تاریخی «پغمان» در نزدیکی کابل برگزار شود اما به دلایل امنیتی و آماده نشدن این مکان، این جشن در کاخ ریاست جمهوری افغانستان برگزار می‌شود.

 
» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا